Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
News will be here
Reklama baner reklamowy

Czy to koniec włodawskiej lewicy?

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina? W czwartek, 13 maja, był jednym z uczestników konferencji programowej tego ugrupowania, zorganizowanej w Zamościu. Burmistrz twierdzi, że nie zamierza zmieniać partyjnych barw, a jedynie grzecznie skorzystał z zaproszenia, jako dobry i doświadczony samorządowiec.
Czy to koniec włodawskiej lewicy?

Autor: Fot. Porozumienie Jarosława Gowina

Włodawa jest jednym z niewielu miast w Polsce, w którym władzę sprawuje lewica. I choć Muszyński jest szefem włodawskich struktur SLD od około dziesięciu lat, to nie chce być uważany przez lokalne społeczeństwo jako wierny działacz tego ugrupowania. W wyborach na burmistrza, zarówno w 2014 roku, jak i cztery lata później startował z własnego komitetu KWW Łączy nas Samorząd.

- Teraz dał kolejny przykład tego, że z lewicą nie jest mu po drodze, bo ma z tego powodu więcej problemów niż korzyści. Trudno mu jest chociażby pozyskać środki rządowe i unijne na realizację inwestycji, szczególnie przez ostatnie trzy lata. Wnioski albo przepadają zupełnie, albo miasto musi pisać odwołania. W niektórych przypadkach opiera się nawet o sąd - twierdzi jeden z naszych informatorów. - Najwyraźniej burmistrz postanowił to zmienić i idąc za byłą już posłanką lewicy Moniką Pawłowską, przyłączył się do Porozumienia Jarosława Gowina, które w rządzie jest w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Rzeczywiście w czwartek, 12 maja burmistrz Włodawy uczestniczył w konferencji programowej Porozumienia, organizowanej w Zamościu. Znalazł się w gronie działaczy tej partii z naszego województwa i nie tylko. Zapytaliśmy Wiesława Muszyńskiego, czy rezygnuje z przywództwa we włodawskich strukturach SLD i przechodzi do prawicy?

- W konwencji udział wziąłem na zaproszenie wicepremiera Jarosława Gowina i prezydenta Chełma Jakuba Banaszka. Jako ekspert zewnętrzny i samorządowiec uczestniczyłem w panelu dyskusyjnym na temat wyzwań, przed jakimi stają samorządy. W panelach tematycznych brali udział samorządowcy z różnych opcji, bo o rozwoju samorządów należy rozmawiać ponadpartyjnie. Byli samorządowcy z całej Polski, nie tylko z województwa lubelskiego. Wziąłem udział w konwencji, bo uważam, że jeżeli zostałem zaproszony na nią przez wicepremiera rządu, jako ekspert zewnętrzny i dobry samorządowiec, to należało z takiego zaproszenia skorzystać. Jeśli ktoś tego nie rozumie i ma z tym problem, to nie powinien zajmować się polityką. Nie ma oczywiście żadnych rozmów o zmianie partii, cały czas jestem szefem lewicy w powiecie włodawskim – wyjaśnia burmistrz Włodawy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama