Co z Dniami Chełma?

  • 13.05.2021, 09:18
  • AN
Co z Dniami Chełma?
Miasto chciałoby zorganizować w tym roku Dni Chełma, ale na razie czeka na złagodzenie obostrzeń. W jakiej formie wydarzenie wróci do kalendarza imprez, tego jeszcze nie wiadomo.

Mieszkańcy najwyraźniej tęsknią za plenerowymi koncertami. Marzy im się więc impreza muzyczna na placu Łuczkowskiego. - To najwyższy czas, aby takie wydarzenie zaplanować - przekonuje nasza Czytelniczka.

- Mam nadzieję, że miasto myśli o tym i szykuje coś dla mieszkańców, bo potem wszystkie dobre zespoły będą już zajęte. To trzeba robić z wyprzedzeniem.

Sęk w tym, że nadal mamy pandemię.

- Obostrzenia są i - zgodnie z tym, co zapowiada strona rządowa - będą łagodzone, jednak w dalszym ciągu nie wiadomo, jakie wytyczne zostaną zastosowane odnoście imprez masowych na otwartej przestrzeni. A o takim wydarzeniu w przypadku Dni Chełma mówimy - wyjaśnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. - Tego typu impreza musi mieć otwarty, ogólnodostępny charakter i w takiej formie docelowo chce realizować ją miasto.

Na razie nie wiadomo, czy w ogóle w najbliższym czasie imprezy masowe, skupiające kilka tysięcy osób - bo taką liczbę uczestników należy szacować w przypadku Dni Chełma - będą możliwe. Ratusz czeka na rządowe wytyczne.

- Gdy sytuacja związana z pandemią się ustabilizuje, a obostrzenia i restrykcje zostaną zdjęte, miasto zechce zorganizować Dni Chełma w formie otwartego, ogólnodostępnego wydarzenia bez limitu uczestników - dodaje Zieliński.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe