Uderzył głową o krawężnik, połamał kości czaszki

  • 07.04.2021, 07:30 (aktualizacja 08.04.2021, 13:37)
  • (apm)
Uderzył głową o krawężnik, połamał kości czaszki
Gdy do przystanku CLA przy ul. Rejowieckiej podjechał autobus, pan Henryk bezwiednie się cofnął. Gwałtownie zsunął się z niezabezpieczonego betonu w dół, uderzając głową w krawężnik. Rodzina poszkodowanego wini za to firmę, która remontuje ulicę. Złożyła już zawiadomienie na policję.

Do wypadku doszło we wtorek (30 marca) po godzinie 5.45. Pan Henryk wyszedł z domu na przystanek autobusowy przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Rejowieckiej.

- Gdy nadjeżdżał autobus, tata odrobinę się cofnął. Nie przewidział, że zaraz za wzgórkiem jest dół. Upadł bardzo niefortunnie, twarzą uderzył w krawężnik – opowiada córka Justyna. – Nie stracił przytomności, ale było mu słabo, nie mógł się podnieść, był obolały. Kierowca autobusu nawet się nie zatrzymał, żeby sprawdzić, co się stało i mu pomóc…

Pan Henryk jakoś doszedł do domu i położył się do łóżka. 

- Po godzinie 7 posłyszałam odgłosy z jego pokoju. Nie wiedziałam, że tata tam jest. Poszłam sprawdzić. Leżał opuchnięty, był zakrwawiony. Siostra zawiozła go na SOR. Zrobiono mu tomograf i okazało się, że ma liczne złamania twarzoczaszki – opowiadała nam w ubiegłym tygodniu córka poszkodowanego. – Ma też złamaną przegrodę nosową, przez co trudno mu oddychać. Został w szpitalu. Leży pod tlenem.

Rodzina uważa, że gdyby miejsce remontu było odpowiednio zabezpieczone, nie doszłoby to wypadku.

– Wystarczyło oznakować teren taśmami, co zresztą później częściowo zrobiono, gdy porozmawialiśmy z pracownikami firmy remontującej ul. Rejowiecką – mówi pani Justyna. – Zdecydowaliśmy jednak, że o sprawie zawiadomimy policję. Ponieważ okazało się w szpitalu, że tata ma pozytywny wynik testu na Covid-19  i w związku z tym jesteśmy na kwarantannie, zadzwoniłam na komendę. Poproszono mnie, bym zawiadomienie przesłała mailem.

- Potwierdzam, że otrzymaliśmy je pod koniec ubiegłego tygodnia pocztą elektroniczną – mówi kom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. – Funkcjonariusze zajmą się sprawą.

Skierowaliśmy zapytanie do firmy remontującej "krajówkę", ale dotychczas nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe