Francuzi zignorowali włodawską tolerancję

  • 26.03.2021, 07:42
  • TWA
Francuzi zignorowali włodawską tolerancję
Burmistrz Włodawy chciał podjąć współpracę z francuskim miastem Saint-Jean-de-Braye we Francji, ale burmistrz Vanessa Slimani nie odpowiedziała na wystosowany do niej list.

O propozycji władz naszego miasta skierowanej do samorządowców z Saint-Jean-de-Braye głośno było rok temu, kiedy to Francuzi oburzeni ustanowioną przez Tuchów „Strefą wolną od LGBT”, zerwali partnerstwo z tym samorządem. Uznali to za oznakę braku tolerancji wobec innych osób. Incydent postanowił wykorzystać burmistrz Muszyński i zaproponował Francuzom zawiązanie partnerstwa z Włodawą.

- Z wielką troską odebrałem informacje medialne o zerwaniu stosunków partnerskich państwa samorządu z miastem Tuchów. Pragnę panią zapewnić, że Polska, w zdecydowanej większości, to kraj ludzi otwartych, szanujących różnorodność i wielokulturowość w każdym aspekcie. Ubolewam nad zaistniałą sytuacją. Jednocześnie rozumiem państwa decyzję. Głęboko wierzę, że nie możemy zaprzepaścić tradycji przyjaźni polsko-francuskiej, a przede wszystkim potencjału współpracy między miastami. Jako Europejczyk i Polak chcę zatrzeć złe wrażenie związane z zaistniałą sytuacją i zapewnić, że nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne. Włodawa jest tego najlepszym przykładem – napisał wówczas Muszyński w liście do burmistrz Vanessy Slimani.

Nie udało się mu jednak przekonać jej do zawiązania współpracy partnerskiej z Włodawą w zakresie promocji, oświaty, kultury i sportu.

- Niedługo po tej aferze wybuchła pandemia i nie kontynuowaliśmy dialogu. Mieliśmy ważniejsze sprawy – tłumaczy Wiesław Muszyński.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 08.04.2021, 10:44
Ni dziw się gościu, że nikt normalny nie chce gadać z Polakami. To pokłosie działań "jedynie słusznej" i tych co niby do polityki się nie wtrącają. Ciemnota i zabobony robią swoje. Jak w kabarecie "Trzeba naprawdę kogoś wielkiego kopnąć w d..pę, żeby coś się zmieniło". Zrób to jak najprędzej burmistrzu, o ile nie jesteś "Lepszy sort".
olo
olo 10.04.2021, 21:10
a tak im w ... właził
kazio
kazio 08.04.2021, 14:56
Ciemnota i zabobony to ty i twoja rodzina
miejscowy
miejscowy 09.04.2021, 09:51
Widzę Kaziu, że jednak i ty masz problem z włączeniem mózgu. Boisz się zapewne, że to bardzo boli. Zapewniam, że wcale nie boli. Spróbuj choć raz. Pisząc o mnie i mojej rodzinie musiałeś długo przeglądać się w lustrze.

Pozostałe