Oskubana przez ukraińskiego naciągacza

  • 23.03.2021, 18:47
  • TWA
Oskubana przez ukraińskiego naciągacza
Obywatel Ukrainy podejrzany jest o wyczyszczenie z pieniędzy konta mieszkanki Włodawy, która dała się nabrać na "konkurs bankowy”. Został tymczasowo aresztowany.

Do tego zdarzenia doszło w lutym. Kobieta na portalu społecznościowym znalazła informację o konkursie organizowanym przez jeden z banków. Ponieważ miała w nim konto, informacja wydała się jej wiarygodna. Postanowiła skorzystać z okazji. Liczyła na to, że przy odrobinie szczęścia może coś wygra. Kliknęła w internetową reklamę, a wtedy link przekierował ją na stronę banku. Dopiero później okazało się, że fałszywą. Zalogowała się na swoje konto. Po chwili na jej telefon przyszedł sms z kodem do logowania. Wpisała go, ale została automatycznie wylogowana. Nie podejrzewała podstępu. Uznała, że to wystarczyło, aby zarejestrować się do konkursu. Coś jednak nie dawało jej spokoju.

W nocy uruchomiła komputer, weszła na swoje konto i osłupiała. Z konta zniknęły pieniądze! Ktoś dokonał dwóch przelewów z jej rachunku na łączną kwotę prawie 25 tys. zł. Z kolei z drugiego rachunku należącego do jej matki, przy użyciu tzw. BLIKa, dwukrotnie wypłacono po 3 tys. zł. W sumie straciła ponad 30 tys. zł.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością. Ustalili konto, na które pieniądze zostały przelane. Okazało się, że należy ono do Ukraińca, który na sumieniu ma znacznie więcej przewinień. W Warszawie podejrzany jest o paserstwo. Mężczyzna został zatrzymany. Prokuratura zawnioskowała o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego na trzy miesiące, a sąd się przychylił. Pieniędzy jednak nie odzyskano. Za ten czyn grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

TWA

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe