Petycja antyszczepionkowców odrzucona

  • 17.03.2021, 10:14 (aktualizacja 17.03.2021, 10:20)
  • TWA
Petycja antyszczepionkowców odrzucona
Radni miejscy uznali, że mieszkańcy Włodawy nie są dyskryminowani ani wykluczani społecznie. I każdy z nich ma prawo podjąć własną decyzję, czy chce zaszczepić się przeciw COVID-19.

Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO złożyło w urzędzie petycję, w której domaga się, by władze naszego miasta podjęły uchwałę „Alarm. Stop samobójczemu GMO. Stop niebezpiecznej szczepionce”. W ten sposób nasi samorządowcy mieliby zwrócić uwagę na zagrożenie wynikające ze szczepienia przeciw COVID-19. 

Pismo przeanalizowała komisja do spraw skarg, wniosków i petycji.

- Uznaliśmy, że nie ma mowy o jakiejkolwiek dyskryminacji i wykluczeniu naszych mieszkańców w kwestii szczepień. Każdy indywidualnie i dobrowolnie musi podjąć decyzję, czy chce przyjąć specyfik przeciw koronawirusowi. Każdy ma też możliwość przeczytania informacji o danych szczepionkach. Są one ogólnodostępne. Jedni chcą się zaszczepić, a inni nie. My jako radni nie możemy w to ingerować. Dlatego uznaliśmy, że żądanie wynikające z petycji wykracza poza zakres działań rady naszego miasta – skomentował radny Andrzej Bisko.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe