Anonimem w dyrektorkę

  • 15.03.2021, 08:45 (aktualizacja 19.03.2021, 10:28)
  • JG
Anonimem w dyrektorkę
Atmosfera w I LO jest nienajlepsza, a to dobrze nie wróży rekrutacji. Jak się dowiedzieliśmy, przed tygodniem wpłynęła skarga na dyrektor Halinę Smyk do kuratorium oświaty. Nikt nie odważył się podpisać pod pismem imieniem i nazwiskiem, więc zarzutami kuratorium się nie zajmie, ale niesmak pozostał...

Pierwszą wpadkę nowa dyrektorka zaliczyła już na początku swojej kadencji, kiedy to pracownicy szkoły zostali pozbawieni nagród dyrektora. Niewielu osobom przyznano też podobno dodatki motywacyjne. To nie spodobało się nauczycielom, zwłaszcza, że szkoła miała się czym pochwalić. Uczniowie wygrywali zawody sportowe, konkursy i olimpiady, co stanowiło najlepszy dowód na to, że nauczycielom nagrody się należą. Dyrektor Smyk uznała jednak inaczej i ponoć karnie oddała do urzędu miasta całą pulę na nie przeznaczoną.

W ostatnim czasie sytuację zaogniła kwestia utworzenia w liceum nowej klasy - językowej, której powstanie rada pedagogiczna zaopiniowała negatywnie. Dyrektorka postanowiła postawić na swoim. Wyszło więc na to, że za nic ma zdanie nauczycieli, którzy przecież z I LO związani są od lat i mają swój pomysł na nowatorską klasę. 

Czyżby czara goryczy się przelała? Nauczycielom nie podobają się niektóre decyzje nowej dyrektorki, zwłaszcza, że ich zdaniem, są niezgodne z prawem. W obawie o pracę nie mówią o tym głośno, ale niezadowolenie rośnie. Oczywistym dowodem tego jest skarga do kuratorium. Niestety nie podpisały się pod nią konkretne osoby. Pismo opatrzono adnotacją "Członkowie rady pedagogicznej". Z tego powodu kuratorium nie zamierza jej rozpatrywać.

- Skarga, która wpłynęła do kuratorium, była skargą anonimową, zatem zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego, pozostaje bez rozpoznania - wyjaśnia Jolanta Misiak, dyrektor wydziału pragmatyki zawodowej i analiz KO w Lublinie.

JG

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chelmianin
Chelmianin 16.03.2021, 20:14
Anonimem?Drodzy pedagodzy renomowanej szkoły gdzie Wasza cywilna odwaga i chęć rozmowy na trudne tematy?Wstyd!!!!!!!!!!
pierre dolnienty
pierre dolnienty 18.03.2021, 17:55
Drogi Chełmianinie, a nie przyszło Ci do głowy, że do rozmów, tak jak do tanga, trzeba dwojga?
V
V 15.03.2021, 12:34
Szkoda, że kuratorium w Chełmie niczym nie chce sie zająć ale no cóż co sie dziwić w takim mieście gdzie ręka rękę myje.
Nauczycielka
Nauczycielka 15.03.2021, 13:16
To kuratorium w Chełmie to jest do niczego niepotrzebne. Istnieje chyba tylko po to żeby dać swoim pracę, a nauczycielom pracę jak najbardziej utrudnić. Jakoś szkół niepublicznych się nie czepiają, a te funkcjonują bardzo dobrze. Może powinni się odczepić od publicznych, a najlepiej niech sami wrócą do szkół, bo nie mają pojęcia jak teraz się w szkołach pracuje.
V jak Vendetta
V jak Vendetta 15.03.2021, 12:33
Szkoda, że kuratorium w Chełmie niczym nie chce sie zająć ale no cóż co sie dziwić w takim mieście gdzie ręka rękę myje.
Absolwent
Absolwent 15.03.2021, 18:08
Gdyby pan kierownik kuratorium rzeczywiście prowadzil rzetelny nadzór to anonim trafiłby na prokuraturę celem ustalenia nadawcy anonimu.Nie niszczcie dobrego liceum!

Pozostałe