Budimex narzucił tempo

  • 23.12.2020, 08:47
  • AN
Budimex narzucił tempo
Jak zapewnia firma Budimex, wykonawca remontu drogi krajowej, inwestycja powinna zostać zakończona do października przyszłego roku. Na połowie trasy jest już ułożona nowa nawierzchnia, pogoda sprzyja drogowcom, więc pracują bez przerwy zimowej.

Dobra wiadomość jest taka, że modernizacja DK 12 w granicach miasta przebiega sprawnie i nawet szybciej, niż zakładał to harmonogram prac. Wykonano już ponad połowę zadania.

- W tej chwili trwają prace instalacyjne przy ekranach akustycznych od strony zachodniej nowej arterii. Trwa także budowa wiaduktów wzdłuż ulicy Wschodniej i Alei Przyjaźni – także rond w ciągu tej ostatniej ulicy - informuje Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimex SA. - Przebudowany już został most na rzece Uherka. Na początku lutego 2021 rozpocznie się przebudowa dwóch rond: Romana Dmowskiego i ZWiN. Ronda będą w tym czasie przejezdne, ale ze zmienioną, tymczasową organizacją ruchu.

Wyzwaniem dla pracowników budowy, prowadzonej w dużej części bez wyłączenia ruchu, są niestety uszkodzenia nowej infrastruktury (krawężniki i chodniki) przez kierowców łamiących przepisy drogowe. Straty z tego tytułu przekroczyły już 120 tysięcy złotych.

- Pozostaje także kilka nieruchomości, których ogrodzenia są w pasie drogowym, a nie zostały jeszcze przesunięte - przypomina Wrzosek. - We znaki dają się także kierowcy samochodów ciężarowych, którzy nie jeżdżą wskazanym objazdem. Kamery zainstalowane przez Budimex nagrywają ciężarówki łamiące przepisy, a ich zapis trafia do policji.

Prace na drodze krajowej obejmują przebudowę DK nr 12 w granicach miasta na odcinku o długości ok. 8,2 km wraz z przebudową i budową niezbędnej infrastruktury towarzyszącej. Roboty obejmują kompleksową przebudowę ulic: Podgórze, Rejowiecka, Al. Przyjaźni, Rampa Brzeska i Wschodnia. Program inwestycji uwzględnia również przebudowę mostu na rzece Uherka, przebudowę wiaduktu nad dawną bocznicą kolejową w ciągu Al. Przyjaźni, budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi oraz budowę przystanków autobusowych, ekranów akustycznych i ponad 8 km ścieżek rowerowych.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zmieni się organizacja ruchu na ulicy Rejowieckiej. Ruch samochodów przejdzie na drugą stronę drogi.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe