Niepełnosprawna uwięziona przez syna

  • 23.12.2020, 08:04 (aktualizacja 24.12.2020, 06:48)
  • (apm)
Niepełnosprawna uwięziona przez syna
Musiała się przed synem zamykać na klucz w pokoju. Żeby nie miała kontaktu z bliskimi, wyrwał kable telefoniczne ze ściany. Pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej w Żmudzi, które przyszły do starszej pani w ramach akcji „Wspieraj seniora”, znalazły ją leżącą na podłodze i zawiadomiły policję. 49-letni domowy tyran stanie niebawem przed sądem.

29 października dwie panie z ośrodka pomocy społecznej przyszły odwiedzić 86-latkę w ramach akcji rządowej „Wspieraj seniora” i zapytać, czy czegoś nie potrzebuje w tych trudnych dla starszych ludzi czasach. Zdziwiły się, gdy zobaczyły, że zamek w drzwiach pokoju, w którym zwykle przebywała, jest wyłamany. Kobieta natomiast leżała na podłodze w pokoju obok. Pomogły jej wstać. W trakcie rozmowy dowiedziały się, że to sprawka jej syna. Od razu zaczęły wdrażać procedurę tzw. niebieskiej karty. 49-latek, który pojawił się w mieszkaniu, stał się nagle bardzo agresywny. Szarpał pracownice gminne za ubrania, popychał, obrzucał je wulgaryzmami i groził im pobiciem i pozbawieniem życia. Kobiety zawiadomiły policję.

Krewki synalek został zatrzymany. Następnego dnia trafił do tymczasowego aresztu. Jak ustalili śledczy, znęcał się nad swą matką fizycznie i psychicznie od maja. Wszczynał awantury domowe, wyzywał kobietę, szarpał, wyganiał z domu, nie pozwalał jej do nikogo dzwonić, nawet wyrywał kable telefoniczne ze ściany. Groził też swojej rodzicielce pozbawieniem życia. Była niekiedy zmuszona prosić swoją opiekunkę społeczną, by zamykała ją przed nim w pokoju na klucz.

Mężczyzna odpowie niebawem przed sądem za znęcanie się nad bliską osobą oraz za naruszenie nietykalności fizycznej funkcjonariuszy publicznych na służbie. Akt oskarżenia w jego sprawie właśnie trafił do sądu.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe