Uciążliwy remont zakończony

  • 07.12.2020, 13:11
  • AN
Uciążliwy remont zakończony Facebook Miasto Chełm
Przed czasem skończył się remont i przebudowa skrzyżowania Alei 3 Maja i ul. Wojsławickiej. Ta część osiedla jest już w pełni przejezdna. Inwestycja kosztowała ponad 5,5 mln zł. Na szczęście większość tej kwoty nie pochodziła z budżetu miasta.

Na odcinku od ronda do skrzyżowania przy Vendo Parku kierowcy mają do dyspozycji dwupasmowe jezdnie oddzielone zielenią. Nowa część alei będzie stanowić fragment przyszłej, południowej obwodnicy Chełma.

- Powstało też nowe duże rondo, które zastąpiło kłopotliwe skrzyżowanie, przez co zdecydowanie poprawiło się bezpieczeństwo i usprawniono ruch w tym miejscu - informuje ratusz. - Oprócz podbudowy i nowej nawierzchni jezdni na kilkusetmetrowym odcinku, nowych chodników, zatok autobusowych i dróg dla rowerów, oświetlenia, infrastruktury podziemnej i oznakowaniem, przy rondzie powstał też parking.

Inwestycja w 80-proc. została dofinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, a wykonało ją BG Construction z Wólki Tarnowskiej. Miało na to czas do końca roku.

Kwota dofinansowania wyniosła 4 mln 444 tys. 154 zł. Całkowita wartość inwestycji to 5 mln 555 tys. 193 zł.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe