Problemy z wykupem gruntów pod drogi, rozwój infrastruktury komunalnej oraz inwestycje odpowiadające na potrzeby mieszkańców zdominowały debatę nad „Raportem o stanie gminy Kamień za 2025”. Po dyskusji dotyczącej najważniejszych wyzwań i osiągnięć samorządu rada zdecydowaną większością głosów poparła wójta Dariusza Stockiego i udzieliła mu wotum zaufania.
Samorząd Rudy-Huty zamknął 2025 rok z najwyższymi w historii wydatkami inwestycyjnymi i jednym z najniższych poziomów zadłużenia w regionie. Podczas debaty nad raportem o stanie gminy radni dyskutowali o drogach, przyszłych inwestycjach, problemach demograficznych oraz potrzebie modernizacji „Orlika”.