Do złotego medalu w kategorii open kapitan Rafał Bereza z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie dorzucił srebro w tandemie męskim, czyli w parze z młodszym kapitanem Adamem Spychałą z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim.
W poniedziałek (18 września) zostały podane wyniki głosowania, przeprowadzonego wśród mieszkańców Chełma w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zobaczcie, które projekty zostały wybrane.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zrealizowało zadanie warte ponad 800 tys. zł. Na Bieławinie jest już stacja tankowania paliw CNG.
W piątek (15 września) na chełmskim deptaku pojawiły się nowe nasadzenia. Niestety, już w sobotę zostały po nich tylko dziury w ziemi...
Jeden z chełmskich policjantów, będących już po służbie, ujął pijanego kierowcę. Nietrzeźwy 53-latek wjechał seatem w latarnię przy ul. Narutowicza.
W niedzielę (17 września) odbyły się uroczystości upamiętniające 84. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka.
W niedzielę (17 września) w Amfiteatrze Kumowa Dolina mieszkańcy licznie zebrali się podczas Polskiej Nocy Kabaretowej. Zobaczcie jak się bawili!
Modernizację budynku Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach przeprowadzi firma DAW-BRUK Dawid Sarzyński z Srebrzyszcza. Wartość robót to prawie 3,68 mln zł.
W sobotę (16 września) dziewięć par zostało udekorowanych Medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie".
Nowy numer Super Tygodnia już gotowy. Szukajcie go w punktach sprzedaży. Na stronie www.eprasa.pl gazeta dostępna jest w wersji elektronicznej.
Kto wygrał, kto przegrał, kto stanął na podium, a kto musi jeszcze popracować nad formą? Wszystkie wydarzenia sportowe z ubiegłego tygodnia tylko u nas!
272 mln zł otrzyma województwo lubelskie w ramach VI edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Bezzwrotne dofinansowanie zostanie przeznaczone na 115 inwestycji, w tym w Chełmie i powiatach: chełmskim i włodawskim.
„Przemijamy. Ale pamiętajmy o tych, którzy odchodzą – ta pamięć daje im nieśmiertelność.” Rafał Kosik
W sobotę (16 września) w Szkole Podstawowej nr 5 w Chełmie ponad 30 seniorów z naszego regionu brało udział w turnieju sportowym zorganizowanym przez Fundację Aktywni Dla Polski. Partnerami wydarzenia byli Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.