23 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 3 w Chełmie odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Ziemi, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Nasza moc. Nasza planeta”.
To była dobra okazja, by zwrócić szczególną uwagę na piękno naszej planety oraz problemy, z jakimi się zmaga: zanieczyszczenie powietrza i wód, nadmierne zużycie plastiku oraz potrzebę ochrony przyrody i segregacji odpadów. W trakcie uroczystości uczniowie zachęcali do działań proekologicznych – oszczędzania wody i energii, sadzenia drzew, używania torebek wielokrotnego użytku, niezaśmiecania lasów, parków, plaży, ulic. Na zakończenie apelu wręczono nagrody laureatom szkolnego konkursu plastycznego „Ziemię chronimy bo o przyszłości myślimy”.
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze