Na terenie gminy Żółkiewka odbyły się uroczystości upamiętniające 163. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta z udziałem grup rekonstrukcyjnych, a następnie zaprezentowano inscenizację bitwy z czasów powstania, wzbogaconą o salwy z broni czarnoprochowej. Wydarzenie było wyrazem pamięci i szacunku dla bohaterów walczących o niepodległość Polski.
fot. Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze