Dożynki odbyły się 15 sierpnia na stadionie sportowym im. Adama Suszka. W konkursie na wieniec dożynkowy zwyciężyły Wirkowice, kolejne miejsca zajęły Izbica i Stryjów oraz Kryniczki i Wólka Orłowska. Najpiękniejszą dekorację przygotowały Tarzymiechy (KGW „Swojaki”), przed Izbicą i Tarnogórą oraz Romanowem i Ostrzycą (KGW w Ostrzycy). W konkursie publiczności na najpiękniejszy wieniec triumfowała Wólka Orłowska.
Podczas uroczystości wręczono także medale „Zasłużony dla Gminy Izbica”. Otrzymali je: Michał Gałka, Mariusz Wrona, Michał Berecki, Ryszard Świszcz, Zbigniew Piotrowski, dr Leszek Janeczek, Jacek Serafin, Zbigniew Mazurek, Wiesław Stanisław Bereza, Wiesława Niedziela oraz Sylwia i Kamil Rudniccy.
fot. Miasto i Gmina Izbica
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze