17 sierpnia (niedziela), nad malowniczym zbiornikiem Lubańka spotkało się ponad 40 pasjonatów wędkarstwa, aby zmierzyć się w zawodach o Puchar Burmistrza Krasnegostawu. Najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Zieleńczuk, którego łączny połów ważył aż 6070 g. Drugie miejsce z wynikiem 5705 g zdobył Sławomir Dziedzic, a na trzecim stopniu podium stanął Zbigniew Adryjanek (5180 g). Tuż za nimi uplasowali się: Marcin Piłat (4960 g), Adam Adamczuk (4360 g) oraz Bartłomiej Szewczak (4130 g). Specjalne wyróżnienie powędrowało do Mateusza Banaszkiewicza, który złowił największą rybę zawodów – ważącego 2730 g okazałego leszcza.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła, który wraz z prezesem Koła PZW Krasnystaw-Miasto Andrzejem Mrozkiem oraz prezesem Krasnostawskiego Towarzystwa Ekologicznego Jackiem Ostrowskim wręczył nagrody najlepszym zawodnikom.
fot. i info. Miasto Krasnystaw
Napisz komentarz
Komentarze