Tak w Zamościu witaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II. Zobacz unikatowe zdjęcia
12 czerwca 1999 roku to data, która na trwałe zapisała się w historii Zamościa. Tego dnia Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził miasto, które, jak mówił biskup Jan Śrutwa, „przez wieki było niezdobytą twierdzą Rzeczypospolitej”. W 26. rocznicę tego wydarzenia wracamy do dnia, który na zawsze pozostał w sercach setek tysięcy pielgrzymów i publikujemy unikatowe zdjęcia wykonane przez wieloletniego współpracownika "Kroniki Tygodnia" (tygodnika z naszego wydawnictwa) Adama Gąsianowskiego.
Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Starej Fotografii w Zamościu.
Więcej w artykule: 26 lat temu papież Jan Paweł II odwiedził Zamość. Tak wyglądała jego wizyta
Reklama

![Biało-Zielony Mikołaj Fanatyków Chełmianki w Dorohusku [GALERIA ZDJĘĆ] Biało-Zielony Mikołaj Fanatyków Chełmianki w Dorohusku [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-bialo-zielony-mikolaj-fanatykow-chelmianki-w-dorohusku-galeria-zdjec-1764931735-0.jpg)
![W hołdzie chełmskim Żydom. Rocznica marszu śmierci [ZDJĘCIA] W hołdzie chełmskim Żydom. Rocznica marszu śmierci [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/media/2025/12/05/sm-4x3-w-holdzie-chelmskim-zydom-rocznica-marszu-smierci-zdjecia-1764928821-15.jpg)
![Barbórka w chełmskiej Cementowni. Pracownicy docenieni [GALERIA ZDJĘĆ] Barbórka w chełmskiej Cementowni. Pracownicy docenieni [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-barborka-chelmskiej-cementowni-pracownicy-docenieni-galeria-zdjec-1764881650-0.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze