Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:44
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Autokar płonął jak pochodnia

Chwile grozy przeżyli uczestnicy wycieczki z Radomia, którym w trakcie jazdy zapalił się autokar. Stanął w ogniu na drodze w Fajsławicach. Z pojazdu został tylko wrak.
Autokar płonął jak pochodnia
Autor: Kamil Bereza

Do niecodziennego zdarzenia doszło 9 maja na drodze krajowej. Uczestnicy wycieczki jechali do Zamościa i na Roztocze. W godzinach przedpołudniowych przejeżdżali przez Fajsławice, gdy nagle w autokarze spadły obroty silnika, a z lewej strony, przy tylnych kołach pojawił się dym.

- Początkowo nikt nie wysiadał z autokaru. Każdy myślał, że to tylko niegroźny pożar. Z czasem płomienie były jednak coraz bardziej intensywne i trzeba było ratować się ucieczką. Z części bagażowej zdążyliśmy jeszcze zabrać wszystkie nasze rzeczy. Niestety, część podręcznych została na siedzeniach. Niektórym osobom spaliły się dokumenty i karty bankomatowe - powiedział nam jeden z pasażerów.

Stłumić płomienie próbował 61-letni kierowca autokaru. Pożar wymknął się jednak spod kontroli. Słup ognia sięgał kilka metrów. Nieporównywalnie większe były unoszące się kłęby czarnego dymu. Konieczna była interwencja strażaków. W akcji udział wzięło 18 ratowników. Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna. Policjanci wyznaczyli objazdy.

- Do ugaszenia ognia trzeba było użyć wody i piany. Przypuszczalną przyczyną pożaru była awaria układu hamulcowego. Na szczęście nikt z 27 pasażerów nie odniósł żadnych obrażeń. Na obserwację do szpitala trafił jedynie kierowca autokaru - informuje kpt. Kamil Bereza, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie.

Pomocy podróżnym udzielili samorządowcy i urzędnicy z Fajsławic.

- Dwa nasze samochody przetransportowały poszkodowanych do budynku urzędu gminy, gdzie otrzymali ciepły posiłek i czekali na autokar zastępczy. Z tego, co wiem, chyba wszyscy postanowili kontynuować podróż - mówi sekretarz gminy Jacek Kęcik.

Zdjęcia i film z miejsca zdarzenia do zobaczenia >>>>TUTAJ<<<<

Zobacz też: PWSZ współpracuje z Wizz-Air!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama