Zguczyński bezkonkurencyjny w województwie

29 kwietnia w Łucce koło Lubartowa rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Żaków w tenisie stołowym. Równolegle odbywały się eliminacje do Mistrzostw Polski w kategorii Młodzików. W obu turniejach wystąpili zawodnicy SMS Włodawa: Szymon Zguczyński, Szymon Grzywna i Bartosz Zawadewicz.

Bezkonkurencyjny w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Żaków okazał się Szymon Zguczyński, który wywalczył trzy złote krążki oraz pewnie wygrał turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Młodzików. W rozgrywkach indywidualnych pokonał swoich przeciwników, nie tracąc nawet jednego seta. W grach podwójnych w parze z Kamilem Plachtą (KS Sygnał Lublin) również nie dał szans swoim rywalom. Także w grze mieszanej wspólnie z Zuzanną Pawelec (KS Sygnał Lublin) młody zawodnik z Włodawy okazał się najlepszy w województwie.

Dużo trudniejsze zadanie do wykonania Szymon Zguczyński miał w eliminacjach do Mistrzostw Polski Młodzików. Jednak wywiązał się z niego znakomicie. Po emocjonującym, stojącym na wysokim poziomie, pojedynku w finale pokonał Rafała Pawłowskiego (Lewart Lubartów) i wywalczył bilet na Mistrzostwa Polski Młodzików.

Należy wspomnieć, że w tym turnieju, w rozgrywkach drużynowych, wystąpi również drużyna SMS Włodawa w składzie: Szymon Grzywna, Szymon Zguczyński i Bartosz Zawadewicz, która uzyskała awans, zajmując drugie miejsce w wojewódzkim turnieju eliminacyjnym. Niestety, trochę słabiej poszło pozostałym zawodnikom SMS-a. Bartosz Zawadewicz indywidualnie zajął miejsce 9-12, a w grze podwójnej w parze z Filipem Szalą (UKS Jedynka Hrubieszów) 5-8. Szymon Grzywna, startujący w eliminacjach do Mistrzostw Polski, pomimo niezłej gry, przegrał oba pojedynki eliminacyjne i ostatecznie zajął miejsce 9-12.

Dzień później w Rykach zawodnicy SMS Włodawa rywalizowali w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w kategorii Żaków. Drużyna w składzie: Szymon Zguczyński i Bartosz Zawadewicz zdobyła złoty medal, a w finale pokonała AZS UMCS Lublin 3:2.