Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Ogródki piwne wracają na plac

Rusza sezon plenerowych ogródków restauracyjnych. W tym roku w Chełmie nie będzie jednego wspólnego ogródka w centralnej części placu Łuczkowskiego, ale każdy ustawi swój przy lokalu. Kiedy zimne piwko na starówce? Prawdopodobnie już w tym tygodniu.
Ogródki piwne wracają na plac

Zamiast jednego dużego miejsca na stoliki pod chmurką, którym dzielić się mają restauratorzy ze śródmieścia, powstanie kilka mniejszych. Teraz każdy będzie sam musiał zadbać o miejsce dla gości i stworzyć taką atmosferę, aby klienci wybrali właśnie jego lokalizację.

- Na razie do Zarządu Dróg Miejskich wpłynęły dwa wnioski dotyczące placu Łuczkowskiego. Obydwa będą po prawej stronie placu, patrząc w stronę urzędu miasta - tłumaczy Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. - Z informacji, jakie posiadamy, wiadomo już, że po tej stronie będzie docelowo pięć ogródków. Na drugą stronę placu wniosków jeszcze nie mamy.

Zmiany są odpowiedzią na wniosek samych restauratorów, którzy nie do końca mogli się dogadać w kwestiach porządkowych we wspólnym ogródku. Ponadto lokalizacja przeszkadzała w organizacji plenerowych imprez na placu.

Przy wydawaniu decyzji pod uwagę brane są kwestie organizacji ruchu, bezpieczeństwa itd. Jest to teren bezpośredniej opieki konserwatora zabytków, w związku z czym jego wytyczne też mają znaczenie. Ogródki powinny być estetyczne i zadbane, pozbawione krzykliwych banerów reklamowych oraz reklam na parasolach.

Po raz pierwszy tzw. ogródki piwne pojawiły się na pl. Łuczkowskiego w 2009 r. Doszło wówczas do spotkania restauratorów z władzami miasta, podczas którego ustalono, że we wschodniej części placu powstanie duży ogródek składający się z części zarządzanych przez zainteresowane punkty gastronomiczne. W ten sposób przez kilka lat do dyspozycji mieszkańców i turystów na dawnym rynku miejskim był jeden tego typu wyznaczony teren, który ze względów na lokalizację ustępował okresowo miejsca rozstawianej scenie koncertowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkanka Chełm 16.05.2017 16:41
Miasto w końcu powinno pomyśleć o mieszkańcach którzy mieszkają na starówce. Co to się dzieję w nocy to jest koszmar, nikt nie kontroluje tak jak powinno. Nie da się normalnie spać do 3 godziny, ponieważ ludzie tutaj robią co chcą, codziennie są bijatyki, gdzie jak pisałam nikt nie kontroluje.

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Rozwiązanie problemu jest prostsze niż się wydaje. Pan Władysław niech zaprosi gołębie na swój dach.Data dodania komentarza: 23.12.2025, 10:54Źródło komentarza: Gm. Wojsławice. Z budynku cerkwi przesiadły się na ratusz. Gołębie dają się samorządowcom we znakiAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Podwyżki dla radnych też nie wzięły się z próżniData dodania komentarza: 23.12.2025, 09:32Źródło komentarza: Gm. Białopole. Postanowili skorygować stawki śmieciowych opłatAutor komentarza: wyborczyniTreść komentarza: Niech Pani Małgorzata dalej drąży. Coś tu cuchnie!Data dodania komentarza: 23.12.2025, 08:59Źródło komentarza: Chełm. Radna pyta o cenę ugody przy inwestycji za ćwierć miliarda. Prezydent zasłania się klauzulą poufnościAutor komentarza: LeonTreść komentarza: Mądry inaczej! Brawo Policja!Data dodania komentarza: 23.12.2025, 08:56Źródło komentarza: Wysiadł w Chełmie, ale w pociągu zostawił plecak z marihuaną. Potem sam się po niego zgłosiłAutor komentarza: Coś tu śmierdziTreść komentarza: Ja przepraszam co znaczy, że miasto nie ujawni kwot i warunków ugody Radnym Rady Miejskiej??!!? A miasto to kto?! Kto uchwała budżet i ma prawo sprawdzać jego wykonanie, wykorzystanie i odchylenia od planu oraz zatwierdza zmiany?! Wydatkowanie funduszy publicznych jest jawne.Data dodania komentarza: 22.12.2025, 22:18Źródło komentarza: Chełm. Radna pyta o cenę ugody przy inwestycji za ćwierć miliarda. Prezydent zasłania się klauzulą poufności
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama