Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Eko – problemy małe i duże

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie zorganizował seminarium dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych miasta i gminy Chełm pt. "Eko – problemy małe i duże"
Eko – problemy małe i duże

Celem seminarium, które odbyło się we wtorek (11 kwietnia), było zapoznanie młodzieży z lokalnymi i globalnymi problemami, zagrażającymi naszej planecie, zrozumienie zależności pomiędzy nieodpowiedzialną działalnością człowieka a najważniejszymi problemami ekologicznymi współczesnego świata.

Małgorzata Deneka Angel, kierownik Ośrodka Zamiejscowego w Chełmie ZLPK przedstawiła prezentację na temat form ochrony przyrody w najbliższej okolicy Chełma i zwróciła uwagę na ogromną wartość przyrodniczą naszego regionu.

Janusz Holuk przedstawił prezentację nt. obszarów Natura 2000. W swoim wystąpieniu przybliżył uczestnikom historię powstania tej formy ochrony przyrody oraz opowiedział o pracy na rzecz czynnej ochrony na obszarach Natura 2000.

Z kolei Feliks Zachwieja z WIOŚ poruszył problem segregacji odpadów w myśl nowych przepisów. Przedstawiciel Cementowni Chełm Mateusz Łoza zapoznał słuchaczy ze zmianami w technologii oraz wykorzystaniem paliw alternatywnych w procesie produkcji, co znacznie ograniczyło emisję pyłów i gazów do atmosfery.

Na zakończenie pierwszej części seminarium zaprezentował się zespół muzyczny SEVEN z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Chełmie pod opieką Sylweriusz Sotela i Eweliny Kral.

W drugiej części seminarium uczestniczyli uczniowie, przedstawiciele chełmskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy w swoich prezentacjach multimedialnych poruszyli najważniejsze problemy ekologiczne współczesnego świata oraz przypomnieli o walorach przyrodniczych naszego regionu.

Prelegenci oraz ich nauczyciele, w podziękowaniu za udział w tak ważnym spotkaniu, otrzymali dyplomy i upominki.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama