Wojsławicki Rynek najmocniejszy

Na boiskach przy Zespole Szkół Publicznych w Wojsławicach Kolonii odbył się Turniej Sołectw, w którym zmierzyli się mieszkańcy gminy Wojsławice. Ul. Rynek, którą dowodziła Wioletta Jeleń, wygrała rywalizację po raz trzeci.

W rozgrywkach wzięło udział siedem zespołów. Rywalizowały w sześciu dyscyplinach: wędkarstwie, strzelectwie sportowym, piłce nożnej, siatkówce, przeciąganiu liny oraz sztafecie 4x100 m w gumofilcach. Aby wypaść w turnieju jak najlepiej, trzeba było dobrze zaprezentować się w każdej z konkurencji, bowiem decydowała łączna liczba punktów.

Jeleń i Burda złowili najwięcej

Jako pierwsi do zmagań ruszyli wędkarze, którzy od godz. 7 na stawie w Wojsławicach mierzyli się w zawodach wędkarskich w dwóch metodach: spławikowej oraz gruntowej. Decydowała łączna masa ryb obu wędkarzy z drużyny. I miejsce - ul. Rynek (Grzegorz JeleńStanisław Burda) -3,107 kg; II miejsce - Huta (Grzegorz Kowalczuk, Stefan Barbarowicz) - 0,85 kg; III miejsce - Rozięcin (Andrzej Kozak,Mieczysław Gąsiorowski) - 0,6 kg. Wyróżnieni zostali ponadto najlepsi zawodnicy w każdej z metod. W spławikowej: I - Grzegorz Jeleń, II - Grzegorz Kowalczuk, III - Andrzej Kozak. W gruntowej: I - Mieczysław Gąsiorowski, II - Jan Samoluta, III - Jolanta Wlaź.

Celna Uchańska z Wojsławicami Kolonią

W strzelectwie sportowym I miejsce zdobyły dwa połączone w jedną drużynę sołectwa - ul. Uchańska + Wojsławice Kolonia, w składzie Agnieszka MechPatryk BojkoAntoni Bojko. Zwycięzcy oddali 136 celnych strzałów na 150. Drugie miejsce zdobyła ul. Krasnystawska + Witoldów (Krzysztof Gugułka,Rafał BurdaPaweł Burda) z wynikiem 134/150. Na trzeciej pozycji znalazło się sołectwo Huta (Ewelina GuzDawid GuzGrzegorz Kowalczuk) z punktacją 131/150. Zawodnicy strzelali z karabinka pneumatycznego z odległości 10 m. Najlepsze wyniki indywidualne: Agnieszka Mech - 48, Wioletta Jeleń - 47, Krzysztof Gugułka - 46.

Medale w tej kategorii wręczali: Róża Gwarda, prezes SKS Acumen, oraz Krzysztof Pietrzak - sędzia strzelectwa sportowego i jednocześnie wiceprezes Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju.

Równolegle rozegrane zostały również Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Prezes SKS Acumen, w których udział mogli wziąć wszyscy zawodnicy oraz kibice Turnieju Sołectw. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: dorośli: I - Dorota Jasiuk, II - Wioletta Jeleń, III - Antoni Bojko, oraz młodzież: I - Magdalena Błażejewska, II - Mateusz Nadzieja, III - Kacper Tyrka.

Z liną, piłką i w gumofilcach

Pierwsze miejsce w przeciąganiu liny zdobyła ul. Krasnystawska + Witoldów (Krzysztof Gugułka,Krzysztof HasPiotr ZawiślakLeszek RadelczukDawid Stasiuk). Druga nagroda należała się zespołowi Partyzancka Kol. + Nowy Majdan. Na trzecim miejscu była Huta.

Sztafetaę 4x100 m w gumofilcach wygrali zawodnicy z drużyny Turowiec + Krasne (Grzegorz Charczuk, Damian SłowikMarcin SobczukDawid Brzezowski). Drudzy na metę przybiegli mieszkańcy ul. Rynek. Trzecia znów była Huta.

Mecz siatkówki wygrała ul. Rynek, w składzieWioletta Jeleń, Małgorzata ZosiukJakub Kurowicki,Damian TyrkaTomasz MazurekPatryk SzadziukPatryk ZygmuntTomasz Błażucki. Na drugim miejscu znalazł się zespół ul. Uchańska + Wojsławice Kol., a na trzecim ul. Krasnystawska + Witoldów.

Najlepszym zawodnikiem był: Jakub Kurowicki, najlepsza zawodniczką: Wioletta Jeleń, Najlepszy atakujący to: Łukasz Banaś, najlepsza atakująca: Magdalena Żurek, najlepszy serwujący: Tomasz Has, najlepsza serwująca: Kamila Serafin, najlepszy przyjmujący: Gabriel Wlaź, najlepsza przyjmująca:Kamila Chmielewska, najlepszy blokujący: Piotr Zawiślak.

Mecz piłki nożnej szczęśliwy okazał się dla drużyny Turowiec + Krasne (Mariusz TrubaczKrzysztof TrubaczMarek TrubaczSzymon TrubaczGrzegorz CharczukDamian SłowikMarcin Sobczuk,Dawid Brzezowski, Szymon Seniuk), która stanęła na podium. Drugie miejsce zajęli zawodnicy ul. Rynek, trzecie - ul. Krasnystawska + Witoldów.

Królem strzelców został Łukasz Szumilak, najlepszym bramkarzem - Łukasz Jagiełło, najlepszy zawodnik - Tomasz Szumilak.

W klasyfikacji łącznej to ul. Rynek okazała się niepokonana. Dwa punkty straty do zwycięzców miała ul. Krasnystawska. Huta zdobyła trzecią nagrodę. Kolejne miejsca zajęli IV - Turowiec + Krasne, V - Partyzancka Kol. + Nowy Majdan oraz ul. Uchańska + Wojsławice Kol. i VI - Rozięcin.

Organizatorzy zapowiedzieli już, że turniej odbędzie się również w przyszłym roku. Być może zawody zostaną rozłożone na dwa dni, a pod uwagę brane są następujące konkurencje: szachy, tenis stołowy, wyścig kolarski, wyścig kajakami po stawie, siłowanie na rękę, rzut wałkiem dla kobiet, oraz konkurencje dla dzieci - biegi w workach oraz na nartach.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy Wojsławice, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach, UKS "Arka", GSKS Vojsławia, Stowarzyszenie Rozwój i Odnowa Gminy Wojsławice, Szkolne Koło Strzeleckie Acumen oraz Koło Wędkarskie w Wojsławicach. Sędzią głównym zawodów był Paweł Burda.