Dziewczęta z Olimpijczyka najlepsze wśród polskich klubów

Zawodniczki z pięćdziesięciu trzech klubów z kraju i jednego z Ukrainy wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach kobiet oraz w stylu klasycznym w kategorii młodzików. Zawody rozegrano 21 i 22 kwietnia w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie.

Bardzo dobrze na chełmskich matach zaprezentowały się podopieczne Jerzego Krasowskiego. Przedstawicielki Olimpijczyka Chełm zdobyły cztery medale oraz zajęły drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Uległy jedynie ukraińskiemu klubowi z Klesowa. Na najwyższym stopniu podium wśród reprezentantek Olimpijczyka stanęła Alicja Nowosad, walcząca w kategorii wagowej 62 kg. Trzecią lokatę w tej wadze wywalczyła Magdalena Kędzierawska. Brązowe medale dołożyły Monika Dziewulska w kategorii 37 kg oraz Ewelina Cieślicka w wadze 40 kg. Blisko podium była także Agata Bodzak, jednak ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu w wadze 37 kg. Na siódmej lokacie w kategorii wagowej 57 kg znalazła się Patrycja Kuczura, a miejsce trzynaste przypadło Julii Pilszak. Dziewiąta lokata w wadze 52 kg przypadła Joannie Grzesiuk, a trzynaste miejsce w kategorii wagowej 48 kg to wynik Julii Grzesiuk.

Więcej o zmaganiach zapaśniczek przeczytacie na sportowych stronach Super Tygodnia Chełmskiego.