Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:24
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gdak mistrzem Europy

Reprezentacja Polski w piłce nożnej została triumfatorem rozegranych we Wrocławiu Młodzieżowych Mistrzostw Europy osób niesłyszących. W składzie drużyny wystąpił Kacper Gdak z Chełma. - To były pierwsze tego typu mistrzostwa w Europie, dlatego już przeszliśmy do historii - cieszy się 20-latek z naszego miasta.
Gdak mistrzem Europy

Zmagania odbywały się w dniach 5-13 sierpnia. W turnieju wystąpiło osiem reprezentacji, w składzie których znaleźli się zawodnicy niesłyszący do 21 lat. Polacy rywalizowali w grupie A wraz z Ukrainą, Szwecją i Wielką Brytanią. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni ulegli Ukrainie, przegrywając 1:2. W drugim starciu reprezentacja Polski wyszła zwycięsko z konfrontacji z Wielką Brytanią. Gospodarze turnieju wygrali 4:2. Z kolei w ostatnim meczu grupowym Polska zremisowała z reprezentacją Szwecji 2:2. Cztery punkty i lepszy bilans bramkowy od Wielkiej Brytanii pozwolił biało-czerwonym na awans do półfinałów z drugiego miejsca.

 

W spotkaniu półfinałowym Polacy zmierzyli się z Rosjanami. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 3:3, a w serii "jedenastek" lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając 5:3.

 

W finale turnieju we Wrocławiu reprezentacja Polski stoczyła zacięty bój z Turcją. I choć biało-czerwoni przegrywali do przerwy 2:1, w drugiej połowie zdołali ostatecznie odmienić losy spotkania.

 

Dla mnie sam fakt, że gram dla tej reprezentacji jest wielką sprawą. Jestem szczęśliwy, że udało nam się sięgnąć po złote medale. Ten triumf jest historyczny, bo Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej osób niesłyszących zorganizowano po raz pierwszy – cieszy się Kacper Gdak. - W turnieju we Wrocławiu wystąpiłem w trzech meczach: z Ukrainą, Rosją i Turcją. W tym ostatnim pojedynku zainicjowałem akcję, po której zdobyliśmy trzecią zwycięską bramkę – mówi 20-letni zawodnik z Chełma.

 

Wszystkie wyniki mistrzostw: grupa A: Polska – Ukraina 1:2, Szwecja – Wielka Brytania 1:1, Wielka Brytania – Polska 2:4, Ukraina – Szwecja 0:1, Polska – Szwecja 2:2, Ukraina – Wielka Brytania 1:3;grupa B: Niemcy – Czechy 3:0, Turcja – Rosja 1:2, Rosja – Niemcy 0:0, Czechy – Turcja 0:6, Niemcy – Turcja 1:3, Czechy – Rosja 1:6; mecz o 7. miejsce: Ukraina – Czechy 7:1; o 5. miejsce: Wielka Brytania – Niemcy 1:2; półfinały: Szwecja – Turcja 0:3, Polska – Rosja 3:3, 5:3 – kar.; mecz o 3. miejsce: Szwecja – Rosja 2:1; finał: Polska – Turcja 3:2.

 

Kacper Gdak przygodę z piłką  rozpoczął w wieku 8 lat w Dystansie SP 7 Chełm. Później zawodnik przez wiele lat reprezentował barwy Niedźwiadka (oba kluby połączyły się). Do kadry narodowej Gdak po raz pierwszy został powołany w 2014 r. Na swoim koncie ma m.in. trzykrotny tytuł mistrza Polski zawodników niesłyszących zdobyty z klubem Spartan Lublin (Bydgoszcz 2014 r., Lublin 2015 r., Rybnik 2016 r.). W sezonie 2015/2016 Gdak grał w Bracie Cukrowniku Siennica Nadolna występującym w chełmskiej klasie okręgowej.

 

Zobacz też: Ruch Izbica obchodził okrągłą rocznicę istnienia 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama