Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 12:40
Reklama Reklama sprzedaży domów na Os. Niedźwiadek w Chełmie

Piękny jubileusz izbickiego Ruchu

Gminny Klub Sportowy Ruch Izbica obchodził 90-lecie swojego istnienia. Jubileusz był okazją do spotkania się byłych i obecnych piłkarzy oraz działaczy klubu.
Piękny jubileusz izbickiego Ruchu

Obchody trwały dwa dni (6-7 sierpnia). W sobotę rozegrano Turniej o Puchar Prezesa Ruchu Izbica. W rywalizacji uczestniczyły cztery drużyny: Start Krasnystaw, Roztocze Szczebrzeszyn, Frassati Fajsławice oraz zespół gospodarzy.

 

– Tak jak w poprzednich organizowanych przez nas turniejach, najpierw rozegrano półfinały. Drużyny przegrane zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce, z kolei zwycięzcy rozegrali spotkanie finałowe – mówi Paweł Zieliński, prezes Gminnego Klubu Sportowego Ruch Izbica.

 

W pierwszym pojedynku, po samobójczym trafieniu, gospodarze zawodów pokonali zespół Roztocza 1:0. Z kolei w drugim półfinale Start ograł Frassatiego 2:0. W spotkaniu o trzecie miejsce pomiędzy zawodnikami ze Szczebrzeszyna i Fajsławic padł remis 2:2. W serii rzutów karnych lepsi okazali się gracze z Zamojszczyzny. Pierwsze miejsce w turnieju zajęli piłkarze z Krasnegostawu, którzy okazali się lepsi od Ruchu Izbica. Podopieczni Bartłomieja Czajki zwyciężyli wysoko 4:1.

 

Dalsze uroczystości z okazji 90-lecia istnienia Ruchu Izbica odbyły się w niedzielę w muszli obok boiska. Podczas obchodów przedstawiono historię klubu, wręczono tytuły Honorowych Członków Ruchu Izbica oraz podziękowania dla najbardziej zasłużonych piłkarzy i działaczy. Z okazji jubileuszu prezes Zieliński odebrał z rąk Zbigniewa Bartnika, prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, pamiątkowy puchar. Okolicznościowe patery wręczyli z kolei Anatol Obuch, prezes Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, oraz Stanisław Pryciuk, prezes Zamojskiego OZPN.

 

– Ponadto otrzymaliśmy także sprzęt sportowy od poseł Teresy Hałas, a władze gminy przekazały nam mały zastrzyk gotówki (1 500 zł) wraz z kompletem strojów dla grup młodzieżowych. Kwotę w wysokości 3 000 zł otrzymaliśmy również z Banku Spółdzielczego w Izbicy

– wylicza Zieliński.

 

Po części oficjalnej rozegrano mecz pomiędzy Ruchem Izbica XX wieku a Ruchem Izbica XXI wieku. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W serii jedenastek zwyciężyli ci bardziej doświadczeni zawodnicy, reprezentujący drużynę XX wieku. Impreza jubileuszowa w Izbicy zakończyła się wspólną biesiadą.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
wa 16.08.2016 23:05
Gratulacje

Reklama
Reklama