Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 13:00
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Rajd w szczytnym celu

W poniedziałek (8 sierpnia) w centrum Chełma gościli uczestnicy III Charytatywnego Rajdu Turystycznego Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych Jarosław-Tallin. Na ulicach miasta można było zobaczyć motoryzacyjne perełki.
Rajd w szczytnym celu

Celem rajdu była zbiórka funduszy na pomoc niepełnosprawnym dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu. Hasłem tegorocznej inicjatywy było: "Po rubieżach dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów".

 

- Na cel trzeciej edycji wybraliśmy Tallin, bo w tamtą stronę Europy nie mieliśmy jeszcze okazji jechać - mówił Radosław Grabowski, jeden z uczestników. - Za pierwszym razem udaliśmy się do Wiednia, za drugim dookoła Rumunii. Teraz jedziemy co prawda do stolicy Estonii, ale część uczestników przeprawia się jeszcze do Finlandii, do Wioski Świętego Mikołaja.

 

W rajdzie wzięło udział ponad 40 samochodów, prowadzonych przez uczestników nie tylko z Polski, ale również z Niemiec czy Austrii. Wśród najciekawszy egzemplarzy, którymi podróżowali kierowcy, były: Chevrolet Impala, Volvo Amazon, MG Midget, Toyota Crown Super Saloon czy Citroen 2CV.

 

Do Tallina rajd dotarł w sobotę. Uczestnicy codziennie docierali na własną rękę lub w grupach do punktów etapowych. Starali się również odwiedzać mijane miasta, w Chełmie nie obyło się oczywiście bez wizyty w podziemiach kredowych.

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama