Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:25
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Rekordowe zbiórki krasnostawskich orkiestrantów

Wolontariusze ze sztabów w Krasnymstawie i Fajsławicach pobili własne rekordy. Tegoroczne zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazały się najwyższe w dotychczasowych akcjach w naszym regionie.
Rekordowe zbiórki krasnostawskich orkiestrantów

W Krasnymstawie na chwilę obecną już zebrano kwotę ponad 10 tys. wyższą niż w poprzednim roku. Zbiórkę prowadziło 111 wolontariuszy.

- Na terenie miasta oraz w gminach Gorzków i Rudnik zebraliśmy 40 405,72 zł. To jednak nie wszystko. Trwają jeszcze licytacje na portalu aukcyjnym Allegro, które zakończą się 24 stycznia. Spodziewamy się, że do wyniku końcowego zostanie dopisane około jednego tysiąca złotych - mówi szefowa sztabu Agnieszka Wolanin z Krasnostawskiego Domu Kultury.

Z licytacji przedmiotów podczas koncertu finałowego w KDK dochód wyniósł 6082 zł. Za największą kwotę wylicytowana została tablica rejestracyjna z numerem LKS 11111 za kwotę aż 650 zł. Nie wykluczone, że wynik zostanie pobity przez suknię ślubną blogerki modowej Cioci Liestyle zaprojektowaną przez Macieja Zienia. We wtorek, 17 stycznia cena wynosiła 510 zł.

Podczas całego dnia na holu KDK do nabycia będą specjalne piernikowe serduszka przekazane tradycyjnie przez Zakład Cukierniczy „Kawa”. Poczęstunek dla wolontariuszy zapewnili uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krasnymstawie oraz panie z Klubu Seniora przy KDK.

Na scenie KDK wystąpiły dziecięce zespoły taneczne działające przy KDK, artyści: Piotr Jaremek, Maja Wójcik, Marlena Stangryciuk, Daniel Koszyk, Monika Kowalczyk oraz zespoły: Hom Tenks, Vestige i Domy Towarowe. Wieczorne „Światełko do nieba” ufundował Ryszard Maleszyk. Zamiast fajerwerków, na specjalnej instalacji zapłonęło wielkie serce, a w dłoniach uczestników zimne ognie.

Zobaczcie film:

wosp_krasnystaw_2017.mp4

W drugim sztabie zorganizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice i Fundacji Janosik zbiórkę prowadziło 30 wolontariuszy na terenie Fajsławic i Łopiennika. K koncert wystartował w lokalu „Jankes Kids” w Fajsławicach. W programie znalazło się m.in. malowanie twarzy i fotobudka oraz występy zespołu Alternatywy 5, DJ-a Martineza i dzieci z Zespołu Szkół w Bystrzejowicach Pierwszych.

Suma datków z licytacji wyniosła 1286,19 tys. zł. Najwyżej wylicytowanym fantem był voucher na lot paralotnią w tandemie z instruktorem. Za przyjemność oglądania Fajsławic z lotu ptaka trzeba było zapłacić 165 zł. Na terenie Łopiennika uzbierano 1984,22zł, a w Fajsławicach 4741,59zł.

- Łącznie przekazaliśmy z naszego sztabu kwotę 8012 zł. Serdecznie dziękuję przedstawicielom lokalu Jankes Kids, że podczas mojej nieprzewidzianej nieobecności zajęli się koordynacją całej akcji i zbiórki - informuje szefowa fajsławickiego sztabu Feliksa Gorzkowska.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama