W planie gali znalazły się inauguracja jubileuszu, powitanie zaproszonych gości oraz wystąpienia okolicznościowe. Ważnym punktem będzie prezentacja historii biblioteki pod tytułem „120 lat minęło...”, poświęcona dziejom Chełmskiej Biblioteki Publicznej imienia Marii Pauliny Orsetti w Chełmie. Organizatorzy przewidzieli także wręczenie odznaczeń i wyróżnień.
Jednym z głównych elementów jubileuszu ma być koncert pod hasłem „Powróćmy jak za dawnych lat”. Na scenie wystąpią Tomasz Stockinger, aktor i wokalista, a także Patrycja Grecka na skrzypcach, Anna Kuczek na wiolonczeli oraz Janusz Powolny, odpowiedzialny za fortepian i kierownictwo muzyczne. Po części oficjalnej i artystycznej zaplanowano również poczęstunek.
Obchody nie ograniczą się wyłącznie do popołudniowej gali. Organizatorzy przygotowali także wydarzenia towarzyszące, które rozpoczną się jeszcze przed południem. O godzinie 10.30 zaplanowano „Herbatkę z Marią Pauliną Orsetti”, czyli multimedialne spotkanie z patronką biblioteki w przestrzeni bibliotecznej.
Na godzinę 11.00 przewidziano zwiedzanie Izby Pamięci Longina Jana Okonia i Wojciecha Hetmana. Z kolei o 12.00 odbędzie się wydarzenie „Spacerkiem po Bibliotece – Skarby Biblioteki”. Uzupełnieniem programu będzie wystawa zatytułowana „120 lat minęło... Jubileusz Chełmskiej Biblioteki Publicznej w Chełmie”, która ma przybliżyć historię instytucji i jej znaczenie dla kolejnych pokoleń czytelników.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Chełmskiej Biblioteki Publicznej.



Napisz komentarz
Komentarze