Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Nowi strażnicy na granicy

Uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej w Chełmie [ZDJĘCIA, FILM]

W komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie w szeregi formacji oficjalnie wstąpiło 48 nowych mundurowych. Zanim jednak trafią do ochrony wschodniej granicy, przejdą intensywne szkolenie. Wtorkowa uroczystość była również doskonałą okazją do wręczenia resortowych medali oraz przekazania jednostce nowoczesnego sprzętu patrolowego.

Fot: NOSG w Chełmie

W asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej rotę ślubowania odczytał komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Szcząchor. Duchowego wsparcia oraz błogosławieństwa nowym strażnikom udzielili kapelani: katolicki ks. kpt. SG Artur Suska oraz prawosławny ks. ppor. SG Jarosław Szczur.

Komendant NOSG, zwracając się do nowo przyjętych mundurowych, zaznaczył powagę ich decyzji i złożył jasną deklarację dotyczącą przyszłych obowiązków:

- Wypowiedziane przez was słowa roty ślubowania będą stanowić symboliczny początek wiernej i odpowiedzialnej służby na rzecz bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Zobowiążecie się do przestrzegania prawa oraz gotowości do podejmowania trudnych wyzwań – często w warunkach wymagających poświęcenia i pełnego zaangażowania. Wierze, że dokonaliście tego wyboru świadomie i jesteście na te wyzwania gotowi.

Trwa nabór do służby

Dla 48 osób, które właśnie złożyły ślubowanie w służbie przygotowawczej, najbliższe miesiące oznaczają czas intensywnej nauki w ośrodku szkoleniowym. Po pomyślnym zakończeniu kursu zasilą one placówki chroniące granicę państwową.

- Warto przypomnieć, że Nadbużański Oddział Straży Granicznej w 2026 roku nadal dysponuje wolnymi miejscami dla kandydatów. Zgodnie z oficjalnymi danymi, aktualny limit przyjęć prezentuje się następująco: służba przygotowawcza: do 155 osób, natomiast służba kontraktowa: do 170 osób - informuje mjr Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Odznaczenia i terenowy motocykl

Wydarzenie w Chełmie miało wyjątkowo uroczysty charakter. Oprócz powitania młodych stażem funkcjonariuszy, wręczono medale, odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym pracownikom oraz doświadczonym mundurowym.

Dodatkowo, z okazji 35-lecia utworzenia Straży Granicznej, Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przygotował niezwykle praktyczny prezent. Do Nadbużańskiego Oddziału trafił nowoczesny motocykl terenowy, który od teraz będzie aktywnie wykorzystywany przez strażników w codziennej służbie.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się na stronach internetowych:

https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/praca/funkcjonariusze/17203,Trwa-rekrutacja-do-sluzby-w-Nadbuzanskim-Oddziale-Strazy-Granicznej.html

https://www.strazgraniczna.pl/pl/straz-graniczna/nabor-do-sluzby-i-pracy/po-22-stycznia-2025-r/wybor-sluzby/sluzba-kontraktowa

https://rekrutacja.strazgraniczna.pl/

Czytaj też:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama