Pogoda dopisała pływakom

Dwadzieścia osiem osób wzięło udział w turnieju pływackim, jaki 5 sierpnia w ramach Ligi Wakacyjnej rozegrano na Gliniankach Horodyskich. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie.

W najmłodszej z kategorii, dziewcząt do trzeciego roku życia, pierwsze miejsce z czasem 32,01 s zajęła Lenka Sawicka. W gronie chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Patryk Pieczykolan – 25,52 s. O rok starsza Kornelia Łokińska z czasem 24,56 s wywalczyła pierwszą lokatę w kategorii czterolatków. W kolejnej grupie wiekowej najlepsza była Blanka Siedlińska, która minęła linię mety z wynikiem 24,56 s. Tą samą kategorię wiekową wygrał Szymon Wiktor – 23,22 s. Tuż za nim, z czasem 25,66 s, uplasował się Szymon Mróz. W kategorii sześciolatków czas 33,22 s dał pierwsze miejsce Wiktorowi Krukowi.

Gabrysia Piszcz z wynikiem 25,54 s zajęła pierwszą lokatę w kategorii siedmiolatek. W tej samej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Rafał Jędruszczak - 20,60 s, drugie - Marcel Pieczykolan – 24,12 s, a trzecie Adrian Wieczorek – 24,28 s. Ośmioletnia Gabriela Dobosiewicz z czasem 24,14 s jako pierwsza stawiła się na linii mety. Drugą lokatę zajęła Nikola Szajwaj – 22,68 s, a trzecią Julia Wołoszyn – 24,89 s. Kacper Goleń z czasem 19,23 s był najlepszy w gronie ośmiolatków. Drugie miejsce zajął Hubert Sulowski – 22,49 s. W grupie dziewięciolatek pierwsza była Aleksandra Wita – 17,59 s. Wśród chłopców wygrał Szymon Farfos – 16,94 s, przed Sebastianem Zielińskim – 22,61 s.

Monika Nowak z czasem 43,88 s zajęła pierwsze miejsce w grupie dziesięciolatek. Druga lokata przypadła Kamili Łydzińskiej – 24,56 s. Najszybszym dziesięciolatkiem był Jakub Stelmaszczuk – 18,16 s. Wyprzedził on Bartosza Siedlińskiego – 20,44 s. O rok starszy Paweł Iwaniuk z wynikiem 16,05 s wygrał grono zawodników jedenastoletnich. Na drugim miejscu przypłynął Kamil Zuba – 18,31 s. W najstarszej kategorii wiekowej turnieju, trzynastolatków, pierwsze miejsce zajęli Maja Nowak – 43,88 s i Łukasz Mróz – 59,09 s.

Turniej sędziowali Andrzej Gruszka, Ryszard Dżaman, Elżbieta Paca, Emil Krasnowski i Michał Siemiątkowski.