Fot: Gmina Włodawa
Zespół od dwóch dekad uczestniczy w życiu kulturalnym gminy Włodawa i powiatu włodawskiego. „Orchowianki” występują podczas uroczystości lokalnych, przeglądów, festiwali i spotkań integracyjnych, prezentując repertuar związany z tradycją śpiewaczą regionu nadbużańskiego.
Podczas jubileuszu nie zabrakło wspólnego śpiewania, życzeń oraz podziękowań za dotychczasową działalność. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele lokalnych instytucji oraz grup artystycznych, z którymi zespół współpracuje przy wydarzeniach kulturalnych.
„Orchowianki” są obecne także w kalendarzu większych wydarzeń gminnych. W poprzednich latach występowały m.in. podczas Festiwalu na Trójstyku w Orchówku, a tegoroczny jubileusz został ujęty w kalendarzu wydarzeń gminy Włodawa na 2026 rok.
W imieniu władz samorządowych gratulacje złożył m.in. wicestarosta włodawski Piotr Gorgol. Podkreślił, że działalność zespołu jest związana z zachowaniem lokalnych pieśni, zwyczajów i pamięci o kulturze przekazywanej przez wcześniejsze pokolenia.
- Przez lata wasze głosy stały się rozpoznawalnym znakiem Orchówka. Dziękujemy za pracę, którą wkładacie w podtrzymywanie tradycji i za obecność podczas wydarzeń ważnych dla naszej społeczności. Życzę zespołowi zdrowia, dalszej pasji i kolejnych lat wspólnego śpiewania - powiedział wicestarosta.
Czytaj też:


Napisz komentarz
Komentarze