W pojedynkach sparingowych chełmski Olimp był reprezentowany przez Antoniego Podgórskiego oraz Dawida Pietraszka, którzy stoczyli owocne starcia. Pozostała czwórka naszych pięściarzy rywalizowała natomiast o medale w walkach turniejowych. Mikołaj Rondoś nie dał szans starszemu rywalowi ze Słowacji, kontrolując pojedynek od samego początku i wygrywając 3:0. Dominację w ringu zaprezentował również Sebastian Wepa, który krzyżował rękawice z zawodnikiem z Wisłoki Rzeszów, również zwyciężając jednogłośną decyzją sędziów. Kacper Frymus, po raz pierwszy walczący bez kasku, mierzył się z kolei z rywalem z Ostrowca Świętokrzyskiego i finalnie musiał uznać jego wyższość, przegrywając 1:2. Ciężki bój stoczył także Filip Banachewicz, któremu przyszło stawiać opór cięższemu i bardziej doświadczonemu zawodnikowi z Polskiej Ligi Boksu, a walka zakończyła się jego porażką 0:3.
Boks
MKS Olimp z europejskim doświadczeniem
Sześcioro reprezentantów miał MKS Olimp Chełm w Międzynarodowym Pucharze Karpat rozegranym w Niechobrzu. Oprócz zawodników rodzimych klubów, uczestniczyli w nim również pięściarze z Węgier, Rumunii, Słowacji i Ukrainy.
- 02.02.2026 13:51
Reklama



Napisz komentarz
Komentarze