Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama
Malarstwo, grafika i rzeźba

Chełm. Twórczość Owika Oganesa Kazariana w Muzeum Ziemi Chełmskiej

W piątek, 6 lutego, o godzinie 17:00, w siedzibie Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Św. Mikołaja 4 odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy prac Owika Oganesa Kazariana. Wydarzenie to stanowi prezentację dorobku artysty pochodzenia armeńskiego, który od ponad trzech dekad związany jest z polskim środowiskiem artystycznym. Ekspozycja zostanie udostępniona publiczności w przestrzeni dawnej kaplicy św. Mikołaja.
6 lutego o godzinie 17:00, w siedzibie Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Św. Mikołaja 4 odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy prac Owika Oganesa Kazariana.
6 lutego o godzinie 17:00, w siedzibie Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Św. Mikołaja 4 odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy prac Owika Oganesa Kazariana.

Źródło: Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie

Owik Oganes Kazarian, urodzony w 1954 roku w Giumri, jest absolwentem Instytutu Sztuk Plastycznych i Teatralnych w Erywaniu, gdzie uzyskał dyplom w zakresie malarstwa i scenografii. 

– Od 1992 roku mieszka i tworzy w Polsce. Wraz z małżonką, Teresą Chomik-Kazarian, prowadzi Dom Pracy Twórczej w Uhrze – ośrodek znany z organizacji międzynarodowych plenerów malarskich integrujących twórców z różnych stron świata – mówi Agata Blicharz z muzeum.

Nadchodząca wystawa ma charakter przekrojowy i obejmuje różne formy wyrazu artystycznego. 

Wystawa, na którą państwa zapraszamy, prezentować będzie obrazy olejne, grafiki, a także formy przestrzenne. Wyjątkową oprawę dla prac stanowić będzie miejsce dawna kaplica Świętego Mikołaja – dodaje Blicharz.

Autor, poza malarstwem sztalugowym, w swojej praktyce zawodowej zajmuje się również rzeźbą, instalacją oraz projektowaniem wnętrz, co znajduje odzwierciedlenie w różnorodności eksponatów przygotowanych na chełmską wystawę.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 8 marca

– Ekspozycję oglądać będzie można w godzinach pracy muzeum, czyli od wtorku do piątku między 10:00 a 16:00, zaś w weekendy między 12:00 a 16:00 – zaprasza Agata Blicharz. 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Oby tylko od niej nie spłonęła.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 12:26Źródło komentarza: Koniec z „Dobrym posiłkiem w szpitalach”. Powrót do przeszłościAutor komentarza: JanTreść komentarza: Ta Pani co opisała sytuację mieszka na osiedlu Baraki. Zostało ono wyremontowane na koszt miasta zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz Wybudowane 2 parkingi, boisko itp. Za remont nie zapłaciła ani grosza i ma pretensje że os. Morawinek jest odśnieżane. Jakoś nie zauważa że tam nie ma nic. Ani parkingu, boiska, stare dziurawe płyty chodnikowe, bez monitoringu. Łatwo być roszczeniową osobą jak się wszystko dostało za darmo.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rejowiec Fabryczny. Tak miasto walczy z ciężką zimą. Nie wszyscy są zadowoleni z pracy samorządowych służb.Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A Ty zapewne jesteś w trakcie leczenia. Jak widać z komentarza leczenie nie skutkuje. Życzę zdrowia.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:33Źródło komentarza: - Wszystko zależy teraz od Państwa – prezydent Chełma Jakub Banaszek rzuca wyzwanie ogólnopolskim mediomAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: I tu się z Tobą całkowicie zgadzam.Tak na prawdę to w ogóle nie wiadomo do czego się nadaje.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:18Źródło komentarza: Kadrowe zmiany w MOSiR pod lupą komisji. Radny wymusił debatęAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jeszcze kilka lat temu tego by nie zrobił, bo domów ministrów pilnowała 24 godziny na dobę policja. Gdyby się pojawił dostał by pałą i gazem po oczach.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:00Źródło komentarza: Mieszkaniec Horodyszcza siedzi w areszcie. Wylał gnojowicę pod domem ministra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama