Gmina Siennica Różana znacząco wzmocniła swój potencjał do reagowania na awarie sieci wodno-kanalizacyjnej i sytuacje kryzysowe dzięki nowemu sprzętowi zakupionemu z funduszy zewnętrznych. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w gminnym parku maszyn pojawiły się m.in.: koparko-ładowarka, mini koparka z przyczepką, ciągnik oraz specjalistyczne beczki do transportu wody i odpadów. Koszt tego wyposażenia przekroczył 1,5 mln zł i został pokryty z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Dodatkowo gmina sięgnęła po środki z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. Dzięki nim zakupiono m.in.: beczkowóz i przyczepy do przewozu wody, agregat prądotwórczy, osuszacz powietrza i nagrzewnicę elektryczną. W ramach tego samego programu gmina wyposażyła też 10-osobowy namiot polowy wraz z łóżkami, materacami i kocami, a także zakupiła radiotelefony i przeprowadziła szkolenia dla druhów z lokalnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Wydatki te zamknęły się w kwocie ponad 260 tys. zł.
- Cieszymy się, że udało się je zrealizować dzięki środkom zewnętrznym bez konieczności wykładania własnych pieniędzy i wierzymy, że sprzęt będzie służyć mieszkańcom przez wiele lat - wyjaśnia wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura.








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze