Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy
Zobaczył pilicję i zaczął uciekać

28-latek z sądowym zakazem chciał staranować radiowóz

28-letni hrubieszowianin kierował oplem, mimo że sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na widok policyjnego radiowozu rozpoczął ucieczkę, łamiąc po drodze różne przepisy i nie zwracając uwagi na znaki drogowe. Mało tego – usiłował zepchnąć do rowu ścigający go radiowóz i kilkukrotnie doprowadził do zderzenia obu aut. Policjantom jednak udało się go zatrzymać i doprowadzić przed sąd. Ten ukarał go grzywną w wysokości 15 tysięcy złotych.
28-latek z sądowym zakazem chciał staranować radiowóz
28-latek został ukarany grzywną w wysokości 15 tys. zł za ucieczkę przed oznakowanym radiowozem, usiłowanie staranowania policyjnego auta oraz złamanie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, a także za szereg wykroczeń drogowych.

Autor: KPP Hrubieszów

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 września w Hrubieszowie. Początkowo nic nie zapowiadało, że drobne wykroczenie drogowe przerodzi się w pościg pełen scen z najbardziej wciągających filmów sensacyjnych. Zaczęło się od tego, że na ul. Nowej w Hrubieszowie patrol policji zauważył opla bez tylnego prawego światła pozycyjnego, a na dodatek kierowca tego auta nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i zlekceważył znak „stop”.

– Policjanci próbowali zatrzymać opla i nadali kierowcy sygnały nakazujące, by się zatrzymał. Kierujący tym samochodem w ogóle nie zareagował na te polecenia. Na widok oznakowanego radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg, informując o tym fakcie dyżurnego komendy policji – relacjonuje asp. szt. Edyta Krystkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Podczas ucieczki kierowca opla dopuścił się kolejnych wykroczeń drogowych. Nie zważał na przepisy ani na obowiązujące znaki drogowe. Gdy policjanci w radiowozie próbowali wyprzedzić opla i zatrzymać kierowcę, ten usiłował zepchnąć radiowóz z drogi i doprowadzić do zderzenia, aby udaremnić pościg. W podhrubieszwskich Kozodawach policjanci podjęli kolejną próbę wyprzedzenia opla i zatrzymania kierowcy.

– Kierujący autem mężczyzna celowo doprowadził do zderzenia z radiowozem. Oplem kierował 28-latek z Hrubieszowa. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzuty złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, a także zlekceważenia policyjnej kontroli i ucieczkę przed funkcjonariuszami. Do zarzutów dołożono także doprowadzenie do kilkukrotnego zderzenia opla z oznakowanym policyjnym radiowozem. Mężczyzna odpowie za dopuszczenie się szeregu wykroczeń drogowych – informuje rzeczniczka hrubieszowskich policjantów.

28-latek po opuszczeniu policyjnego aresztu został doprowadzony do miejscowego sądu, który zastosował wobec niego dozór policji i ukarał grzywną w wysokości 15 tys. zł. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem mimo orzeczonego zakazu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama