O zaobserwowanym w tym rejonie Sawina problemie radny Sutryk poinformował wójt Agnieszkę Dąbrowską za pośrednictwem interpelacji. W piśmie zauważył, że o ułańskiej fantazji niektórych kierowców mówi się w Sawinie od dawna.
„Mieszkańcy ulic Kątek i Przechodniej wielokrotnie sygnalizowali problem nadmiernej prędkości pojazdów. Obie ulice mają charakter lokalny, są wąskie i często uczęszczane przez pieszych, w tym dzieci oraz osoby starsze. Brak chodników powoduje, że ruch pieszy i samochodowy odbywa się w jednym pasie drogi, co generuje wysokie ryzyko wypadków” - stwierdził, opisując aktualną sytuację, radny Sutryk.
W jego opinii wprowadzenie odpowiedniego, pionowego oznakowania drogi, przyczyniłoby się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.
„Wnioskuję o ustawienie znaków ograniczenia prędkości do 30 km/h na ul. Kątek i ul. Przechodniej „ - brzmi wyrażona w piśmie prośba.
Czy spotka się z aprobatą władz? W tej chwili odpowiedź władz na pismo nie jest jeszcze znana.
Czytaj także:
- Gm. Sawin. Po Brzeskiej i Chuteckiej można było pływać. Ostatnie deszcze dały się we znaki mieszkańcom
- Gm. Sawin. Skończą z azbestem raz na zawsze
- Gm. Sawin. Mieszkańcy niepokoją się o ścieżkę. Pojawiły się spękania nawierzchni
- Gm. Wierzbica. Autobusowa sieć ożyła. Mieszkańcy dopytują o warunki przejazdów. Będą zwroty za bilety?








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze