Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Radny interweniuje

Niebezpieczne gałęzie i uszkodzony krawężnik

Obumarłe gałęzie przy placu zabaw, zatarte oznakowanie miejsca parkingowego dla osoby z niepełnosprawnością oraz uszkodzony krawężnik przy aptece – to problemy, które radny Marcin Lipczuk zgłosił w interpelacjach do władz miasta Chełm. Na jego wnioski odpowiedział wiceprezydent Radosław Wnuk, zapowiadając konkretne działania.

Radny Rady Miasta Chełm Marcin Lipczuk (Klub Radnych Polska 2050) złożył trzy interpelacje dotyczące bieżących problemów zgłaszanych przez mieszkańców.

Pierwsza z nich dotyczyła usunięcia obumarłych gałęzi drzew na terenie zielonym pomiędzy blokami przy ul. I Pułku Szwoleżerów 19 i 21. Jak wskazał radny, gałęzie zagrażają bezpieczeństwu, szczególnie dzieci korzystających z pobliskiego placu zabaw. Lipczuk podkreślił, że mieszkańcy apelują o przeprowadzenie pielęgnacji drzew jeszcze przed jesiennymi wiatrami.

"Obumarłe gałęzie i konary drzew zagrażają bezpieczeństwu pieszych, a przede wszystkim dzieciom przebywającym na placu zabaw. Stan wskazanych na zdjęciach gałęzi wskazuje na potrzebę pilnej wycinki i usunięcia konarów, ze szczególnym uwzględnieniem drzew z rodzaju jesion, wiąz i lipa" - wskazał radny.

Kolejna interpelacja dotyczyła odmalowania miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej przy ul. Śląskiej 5. Oznakowanie uległo zatarciu, co utrudnia korzystanie z niego zgodnie z przeznaczeniem.

Trzecia sprawa poruszona przez radnego to naprawa uszkodzonego krawężnika przy ul. Wołyńskiej 32, na wysokości wjazdu do apteki. 

"Stan techniczny elementu zagraża bezpieczeństwu użytkowników drogi, stwarzając szczególne zagrożenie osób wjeżdżających na parking. Przewrócony krawężnik i wyrwa powstała przez przejazd pojazdów to potencjalna przyczyna uszkodzenia koła lub zawieszenia samochodów" - czytamy w dokumencie.

Na interpelacje odpowiedział wiceprezydent Chełma Radosław Wnuk. Poinformował, że w sprawie drzew przy ul. I Pułku Szwoleżerów 27 sierpnia odbył się przegląd drzewostanu, który wykazał konieczność wykonania cięć pielęgnacyjnych w siedmiu drzewach. Prace będą jednak możliwe dopiero po zakończeniu okresu lęgowego ptaków – czyli jesienią i zimą – zgodnie z obowiązującymi przepisami ochrony gatunkowej.

W odniesieniu do pozostałych interpelacji Wnuk zadeklarował, że zarówno odnowienie oznakowania miejsca dla osób niepełnosprawnych przy ul. Śląskiej 5, jak i naprawa krawężnika przy ul. Wołyńskiej 32 zostaną zlecone w ramach bieżącego utrzymania dróg w mieście.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama Nieruchomości
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kosmita Treść komentarza: Życie i zdrowie jest nie w naszych rękach, tylko w rękach Boga! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Pojazdami terenowymi to po lesie jadą głownie myśliwi, ale to już niszczą drogi zgodnie z prawem... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Gorąca debata o lasach w gminie Kamień. Padły ostre zarzuty Autor komentarza: m Treść komentarza: Mądrych inaczej nie brakuje. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zostanie przyjacielem sakiewki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 10:13 Źródło komentarza: Chełm. Przyjaciele Republiki z siedzibą w miejskiej jednostce? Miasto odpowiada: umowy nie było Autor komentarza: m Treść komentarza: No właśnie. Módl się abyś nie musiał osobiście ogłaszać zbiórki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: franek Treść komentarza: Nie jesteś odosobniony. Masz rację. Problem w tym, że wielu nie wie, lub nie chce wiedzieć o prawdzie z przeszłości. Od zarania dziejów ludzie wyżynali się na wzajem. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:55 Źródło komentarza: Oburzenie po decyzji Wołodymyra Zełenskiego. Czy Chełm zwróci tytuł Miasta Ratownika?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama