Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
NOC MUZEÓW

Magiczna Noc Muzeów w Zespole Synagogalnym we Włodawie

17 maja (sobota) Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie otworzy swoje drzwi dla zwiedzających w ramach Nocy Muzeów. Podczas wieczoru goście będą mieli okazję uczestniczyć w szeregu wydarzeń kulturalnych, obejmujących wystawy, warsztaty oraz koncerty. Inauguracja wydarzenia nastąpi o godzinie 15:30 przy ulicy Czerwonego Krzyża 7.
Magiczna Noc Muzeów w Zespole Synagogalnym we Włodawie

W programie przewidziano różnorodne atrakcje. Dzień rozpocznie się o 15:30 w Domu Pokahalnym, gdzie odbędzie się finisaż wystawy "Krystyna Krahelska - Syrena z Polesia", prezentującej życie i twórczość tej znaczącej postaci. Pół godziny później, o godzinie 16:00, na placu synagogalnym rozpoczną się warsztaty kulinarne "Podwieczorek z Hrabiną", inspirowane tradycyjną kuchnią Rozalii Pociej. Uczestnicy będą mieli możliwość degustacji przygotowanych potraw. 

Natomiast o godzinie 17:00 w Małej Synagodze zaplanowano warsztaty plastyczne "Ręka, która chroni". Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zaleca się wcześniejszą rezerwację. Zapisy przyjmowane są u organizatora wydarzenia. W Małej Synagodze o 18:00 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy "Z drewna i duszy - rzeźba ludowa z Polesia Zachodniego", prezentującej dorobek lokalnych artystów.

Wieczorne wydarzenia rozpoczną się o 19:00 w Wielkiej Synagodze, w której odbędzie się koncert "Był sobie Sztetl..." w wykonaniu Klezmorim Trio, przybliżający bogactwo muzyki klezmerskiej, a o 20:30 na deptaku przed muzeum zaplanowana jest potańcówka z Sentymentalną Kapelą z Piask Lubelskich, stanowiąca finałową część wydarzenia.

Organizatorzy zapraszają do udziału w tej wyjątkowej nocy, pełnej kultury i niezapomnianych wrażeń w historycznym Zespole Synagogalnym we Włodawie.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama