Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama reklama Iwona Szłapak

Kolarze ścigali się na Białorusi

Około 600 osób wystartowało w kolejnym etapie Maratonów Kresowych. Po wyścigu w Janowie (gm. Chełm) rywalizacja przeniosła się na Białoruś do miejscowości Sopoćkinie. W zmaganiach wystartowała 5-osobowa mocna grupa rowerzystów z regionu chełmskiego.
Kolarze ścigali się na Białorusi

Jak co roku start i meta były przy śluzie Dąbrówka na Kanale Augustowskim. W maratonie wystartowało prawie 200 kolarzy, zaś w półmaratonie około 400. Do pokonania było odpowiednio 65 i 40 km.

- W każdych zawodach zapamiętuje się najbardziej charakterystyczne momenty wyścigu. W moim przypadku był to moment ucieczki grupie, z którą goniliśmy czołówkę, a następnie wjazd do Sopćkinia. Tu kilka domów przy trasie, a w ogrodzeniach biało-czerwone flagi. Po chwilowym wzruszeniu, przyszła pora na nadrobienie kilku kilometrów – relacjonuje Wiesław Wójtowicz z grupy Azart Peleton Chełm, która uczestniczyła w wyścigu. - W tej okolicy podczas mojego przejazdu zniknął policjant zabezpieczający skręt w lewo. Niestety, musiałem przez to nadłożyć ponad 2 km – dodaje.

Mimo dłuższego dystansu do pokonania Wójtowicz stanął na "pudle", zajmując w swojej kategorii wiekowej trzecie miejsce (w kat. open Wójtowicz zajął 21. miejsce). Dobrze spisała się także Katarzyna Błaszczak, która uplasowała się na wysokim czwartym miejscu w kategorii open kobiet. Sukcesem wyścig zakończył również wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba, który wygrał swoją kategorię wiekową w półmaratonie. Z kolei dla Andrzeja Walczuka z Chełma Sopoćkin był prawdziwym chrztem bojowym, bowiem zawodnik ten po raz pierwszy uczestniczył w tego typu imprezie. Pokonał on jednak cały dystans.

5 sierpnia Maratony Kresowe przeniosą się do miejscowości Narewka, położonej na terenie Puszczy Białowieskiej.

Czytaj również: Ostatnie koncerty podczas Kolorów Muzyki [CZYTAJ]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama