Cmentarze, jako miejsca spoczynku zmarłych, są również ważnym elementem lokalnej historii i dziedzictwa. W polskiej tradycji cmentarz to przestrzeń pamięci, gdzie wspomina się bliskich i oddaje im szacunek. Ekspozycja prezentuje cmentarze różnych wyznań, które znajdują się na terenie powiatu włodawskiego.
GALERIA ZDJĘĆ
– Wystawa "Cmentarze wyznaniowe powiatu włodawskiego" przenosi nas w miejsca, gdzie ziemia mówi o przeszłości ludzi różnych wyznań. W polskiej tradycji cmentarz to nie tylko miejsce spoczynku zmarłych, lecz także przestrzeń pełna symboliki i pamięci. To swoiste archiwum historii lokalnej, zapisana w kamieniu i rzeźbach – możemy przeczytać na jednej z plansz wystawy.
Warto poświęcić czas, aby zobaczyć ekspozycję, która potrwa jeszcze miesiąc.
Czytaj także:


![Zginął 46-letni motorowerzysta. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Był pod wpływem alkoholu [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-uciekl-z-miejsca-wypadku-byl-pod-wplywem-alkoholu-film-1764928032.jpg)





![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze