Wiktoria Gajosz pokonała ten dystans w 23,89 sek., a tym samym zabrakło jej zaledwie 0,02 sek. do aktualnie najlepszego rezultatu w kraju, który należy do Martyny Kotwiły. Pochodząca z Chełma lekkoatletka mimo to jest jedną z najmłodszych zawodniczek, która może pochwalić się wynikiem poniżej 24 sek. w biegu na 200 m.
- Kilka dni przez startem w Toruniu Wiktoria przebywała na zgrupowaniu w Wałczu i tam też próbowała sił zarówno na tym dystansie, jak też na 300 m. Tam okoliczności nie sprzyjały osiągnięciu takiego rezultatu, ale występ w Toruniu dobitnie pokazuje, że treningi nie idą na marne - mówi trener Damian Leszczyński. - Wspólnie podjęliśmy decyzję, że skupiamy się teraz na dystansie 200 m i powalczymy o tytuł Mistrzyni Polski podczas zmagań we Wrocławiu, które rozegrają się w połowie lutego.
Czytaj również:



Napisz komentarz
Komentarze