Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy
Boks / MMA

Z każdym startem coraz lepsi

Pierwszy start w 2025 r. przyniósł młodym pięściarzom Centrum Sportów Walki Bastion w Chełmie kolejne medale, ponieważ dobrze zaprezentowali się oni w turnieju w Mełgwi. Udana inauguracja sezonu motywuje ich do dalszej pracy i osiągania następnych wyników, a także jeszcze lepszych statystyk niż w poprzednich dwunastu miesiącach.

W Mełgwi chełmski Bastion był reprezentowany przez 11 zawodników, a do ringów weszło ośmioro. Wygrany sparing zaliczył Kewin Aftyka, dla którego był jednocześnie debiut w oficjalnych startach. Szans rywalom z Lublina i Zamościa nie dał z kolei Kordian Kułaga, przeciwnika sprawnie odprawił też Alan Romanów, a kadeta w swoim starciu pokonał Ksawery Sieciechowicz. Udane, chociaż przegrane starcie sparingowe, zanotowała natomiast Emilia Pietrucha, która nie postawiła łatwej warunki przeciwniczce ze stolicy naszego województwa. W pojedynkach turniejowych srebrny medal zdobył Alan Kubajka, który zdołał doprowadzić do liczenia rywala, jednak finalnie nie udało mu się utrzymać przewagi do końca. Złoty krążek pewnie zdobył z kolei Kornel Czajkowski, wychowanek Michała Soczyńskiego, który wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Szans przeciwnikowi nie dał także Hubert Bachowski, pokonując konkurenta w trzeciej rundzie przez RSC.

Tuż przed inauguracyjnym turniejem w 2025 r. trenerzy i zawodnicy Centrum Sportów Walki Bastion w Chełmie podsumowali zeszły rok, w którym młodzi pięściarzy brali udział w 17. rywalizacjach. Stawali w szranki m.in. w ringach Gliwic, Lublina, Ciechocinka, Wieliczki, Warszawy czy Sanoka, walcząc o medale z zmaganiach rangi lokalnej, jak też ogólnopolskiej i mistrzowskiej. Klub był również organizatorem II Memoriału Bokserskiego im. Henryka Lewczuka ps. Młot, który na stałe wpisuje się już w harmonogram wydarzeń. Wśród najważniejszych osiągnięć reprezentantów Bastionu był natomiast brązowy medal Kornela Czajkowskiego w Pucharze Polski w Sokółce czy dotarcie Jakuba Świdronia do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodzików.

- Można powiedzieć, że jeździliśmy po całym kraju w poszukiwaniu nowego i bardzo cennego doświadczenia. Wiadomo, w części turniejów mogło pójść lepiej i zabrakło medali w czempionacie, ale mimo wszystko jestem dumny z naszych podopiecznych, ponieważ wkładają mnóstwo serca w treningi - mówi trener chełmskiego Bastionu Wojciech Zaprawa. - Ciągle idziemy do przodu, z roku na rok jesteśmy coraz mocniejsi, więc na sukcesy, osiągnięte ciężką pracą, przyjdzie jeszcze pora.

Udany 2024 r. ma za sobą także sekcja MMM Centrum Sportów Walki Bastion. W grudniu klub organizował II galę Bastion Fight Night, która - podobnie jak debiutancka - cieszyła się zainteresowaniem fighterów i kibiców z całej Polski. Trzecia odsłona zaplanowana jest natomiast na czerwiec tego roku. W poprzednich dwunastu miesiącach zawodnicy Bastionu byli również obecni m.in. w Mistrzostwach MMA Polska w Puławach czy turniejach z cyklu ALMMA. Najwięcej powodów do zadowolenia spośród reprezentantów klubu może mieć Kamil Mękal, trenujący również w szeregach Oleksiejczuk Team, który 2024 r. zakończył z dodatnim bilansem. Kropkę nad "i" postawił podczas wspomnianej gali BFN II, w której pokonał Przemysława Wełnickiego.

Teraz czytane:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama