Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Wojsławice. Zima zaskoczyła gminnych drogowców? Niektórzy mieszkańcy czują się pominięci

Stan gminnej drogi w Majdanie Starym zmartwił naszą Czytelniczkę, panią Zofię. W rozmowie z nami stwierdziła, że pracownicy, odpowiedzialni za usuwanie skutków zimowej aury, zaglądają w pobliże jej domu nadzwyczaj rzadko. - Muszę często dojeżdżać na dializy i na konsultacje lekarskie. Karetka miała ostatnio poważny problem, aby do mnie dotrzeć – żali się mieszkanka miejscowości. Pracownicy urzędu twierdzą, że robią, co tylko mogą, aby utrzymać nawierzchnię dróg w należytym stanie.
Gm. Wojsławice. Zima zaskoczyła gminnych drogowców? Niektórzy mieszkańcy czują się pominięci
zdjęcie ilustracyjne

Źródło: Freepik

Zimowa aura zagląda do nas, jak na razie, bardzo nieśmiało. Warstwa śniegu utrzymuje się krótko i dosyć rzadko zdarza się, aby temperatura spadła na termometrze znacznie poniżej poziomu 0. Mimo to w niektórych rejonach naszego powiatu mieszkańcy zdążyli już odczuć, jak uciążliwa potrafi być ta pora roku. 

Majdan Stary to miejscowość położona w dosyć specyficznym, pełnym wzniesień terenie. Nietrudno więc domyślić się, że nawet chwilowe opady czy krótkotrwałe oblodzenie potrafi dać się kierowcom i pieszym poważne we znaki. 

- Jestem zmuszona bardzo często pokonywać tę drogę, ponieważ praktycznie codziennie korzystam z pomocy lekarza. Dojeżdżam też na dializy. Niejednokrotnie zdarzyło się, że karetka miała problem z tym, aby bezpiecznie dojechać do mojej posesji. A w ostatnim czasie kilka razy po prostu nie dojechała. Mam wrażenie, że gminne służby nie stanęły niestety na wysokości zadania. Pojawiali się, owszem, ale ich praca na niewiele się zdała – narzeka schorowana mieszkanka. 

Postanowiliśmy więc zapytać pracowników urzędu, w jaki sposób planują swoje działania związane z zimowym utrzymaniem gminnych arterii. Szczegółowych informacji na ten temat udzielił nam Piotr Jaboński, kierownik referatu Utrzymania Infrastruktury Komunalnej Urzędu Gminy w Wojsławicach. Stwierdził, że urząd stara się na bieżąco reagować na trudne, zimowe warunki. 

- Staramy się na bieżąco utrzymać odpowiednią jakość dróg i usuwać skutki opadów atmosferycznych. Podejmujemy też działania związane z likwidacją śliskości jezdni. Chciałbym też podkreślić, że opisywana droga gminna w Majdanie Starym jest i była odśnieżona. Nasi pracownicy posypywali ją też piaskiem lub solą. Warto też podkreślić, że przy drodze pozostawiony jest dodatkowy piasek – właśnie po to, aby mieszkańcy mogli sami posypać newralgiczne miejsca, jeszcze przed przyjazdem gminnej ekipy – podkreśla kierownik Jabłoński.

Potwierdza też ocenę, że Majdan Stary położony jest w dosyć trudnym terenie, gdzie miejscami warunki mogą się dawać bardziej we znaki. 

- Warto też chyba zauważyć, że nasza gmina składa się w sumie z 26 sołectw i w pierwszej kolejności staramy się zadbać o stan tych dróg, po których poruszają się autobusy szkolne. Drogi niższej kategorii w planie utrzymania odwiedzamy jako kolejne – podkreśla pracownik gminy. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama