Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Kamień. W ośrodku będą leczyć, ale kulturą

Kiedy blisko dwa lata temu informowaliśmy o tym, że rusza postępowanie przetargowe związane z wyłonieniem wykonawcy kompleksowego remontu obiektu po byłym ośrodku zdrowia w Kamieniu, nie było jeszcze do końca wiadomo, na jakie cele zostanie ostatecznie przeznaczony. Pewne koncepcje dopiero się rodziły. Wątpliwości udało się rozwiać w czasie minionej sesji rady gminy.
Gm. Kamień. W ośrodku będą leczyć, ale kulturą
zdjęcie ilustracyjne

Źródło: Freepik

Radni podjęli uchwałę dotyczącą utworzenia samorządowej instytucji kultury – Gminnego Centrum Kultury.

- Byliśmy wspólnie z radnymi na sesji objazdowej i podjęliśmy decyzję o tym, aby w tym miejscu utworzyć właśnie miejscowy ośrodek kultury. Aby takie centrum mogło powstać, należy podjąć stosowną uchwałę. Kiedy tylko uchwała wejdzie w życie, pani sekretarz przystąpi do opracowania konkursu na kierownika ośrodka – wyjaśnił w czasie minionych obrad wójt Dariusz Stocki.

Dodał też, że w zespole nowej jednostki znajdą się osoby, które odpowiadają w tej chwili za gminne świetlice.

- Do momentu podjęcia uchwały byliśmy jedyną jednostką samorządu terytorialnego, która nie miała swojej jednostki kultury – zaznaczył, omawiając zapisy dokumentu, wójt.

Na prace związane z przebudową gmina pozyskała 2,3 mln zł z funduszu Polski Ład.

W czasie tych samych obrad podjęto również uchwałę dotyczącą nadania nowej placówce odpowiedniego statutu.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamatelefon
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak dziś pamiętam piękny lipcowy dzień 80 roku. W sklepach ocet i denaturat. Czasami była musztarda. Przy bazarku na Lwowskiej stoi duży Fiat, otwarty bagażnik, z którego pani w brudnym niby białym fartuchu sprzedaje wędliny własnego wyrobu. Jedna starsza pani zwraca uwagę sprzedającej, że w takiej temperaturze niebezpieczne jest przechowywanie i sprzedawanie wędlin. Szybko otrzymała odpowiedź. "Jeszcze nasze krowy będą nosiły na rogach wasze pierścionki". Jakoś nigdy nie słyszałem o rogach z pierścionkami. Natomiast lamenty i ciągłe narzekania o biedzie rolników tak.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 09:37Źródło komentarza: Czy da się podnieść ceny skupu zbóż na ziemi włodawskiej?Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: ignacTreść komentarza: superData dodania komentarza: 5.03.2026, 18:02Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama