Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm. Niebezpieczna ul. Fabryczna i niewidoczne przejścia

Miejscy radni regularnie składają interpelacje i zapytania do prezydenta miasta. Zwracają uwagę kierownictwa miejskiego urzędu na sprawy, które z perspektywy urzędnika mogą być niedostrzegane, ale także dociekają postępów w praca czy pytają o sprawy, z którymi urzędnicy mierzą się już od dawna. Tym razem przez miejską radną został podjęty temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym oraz niebezpieczeństwa czyhającego na mieszkańców na ul. Fabrycznej.
Chełm. Niebezpieczna ul. Fabryczna i niewidoczne przejścia

Autor: ArthurHidden

Źródło: pixabay.com

Radna niezrzeszona Katarzyna Janicka w imieniu mieszkańców ulicy Fabrycznej złożyła interpelację dotyczącą bezpieczeństwa pieszych w tej okolicy. 

"W imieniu mieszkańców zwracam się z prośbą o położenie nowego chodnika oraz wyznaczenie przejścia dla pieszych przy ulicy Fabrycznej. Nadmienię, iż na chodnik i przejście mieszkańcy czekają od wielu lat. Brak chodnika i przejścia powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji w ruchu pieszym i kołowym. Dzieci, młodzież i dorośli są narażeni na niebezpieczeństwo każdego dnia, gdyż poruszają się poboczem ulicy przy ciągłym ruchu tirów, które obsługują Cementownię Chełm" - napisała radna.

Zwróciła się również z prośbą o zainstalowanie wiat przystankowych oraz nowych latarni ulicznych na ul. Fabrycznej. 

Wiceprezydent Radosław Wnuk odpowiedział radnej, że miasto posiada dokumentację projektową na przebudowę ul. Fabrycznej i będzie czyniło starania w kierunku pozyskania środków zewnętrznych na realizację tego przedsięwzięcia. 

Ponadto Janicka zwróciła się z ponowną prośbą o dokonanie przeglądu przejść dla pieszych na terenie miasta i odświeżenie mało widocznych pasów. Taką samą prośbę kilka dni później skierował radny Tomasz Ochera (KO). 

Wiceprezydent Wnuk obojgu radnym odpowiedział, że w miejskim budżecie zabezpieczone zostały środki finansowe w wysokości 130 tysięcy złotych brutto przeznaczone na odnawianie oznakowania poziomego dróg, a w szczególności przejść dla pieszych. W miarę posiadanych środków odmalowane zostaną przejścia na drogach, które w najbliższym czasie nie są przewidziane do remontu lub przebudowy. Które konkretnie?

- Na ten moment można powiedzieć, że na pewno odnowione zostaną przejścia i skrzyżowania w następujących lokalizacjach: ciąg Reformackiej i Pocztowej, Lwowskiej - od Żołnierzy I AWP do 3-go Maja, skrzyżowanie przy ul. 11 listopada, ul. Wolności, Szwoleżerów, odcinek ul. Lubelskiej przy Galerii, Trubakowska, Piwna. Ponadto cały czas weryfikowane są kolejne lokalizacje - powiedział nam Damian Zieliński z chełmskiego magistratu.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama