Olimpiada, organizowana przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, ma na celu rozwijanie zainteresowań naukowo-technicznych młodzieży, a także wspieranie ich w nabywaniu umiejętności praktycznych, związanych z innowacyjnością i wynalazczością.
Wśród uczestników tegorocznej edycji olimpiady znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie: Mateusz Siwek, Jan Kawiak i Szymon Bobel z klasy IV technik informatyk. Reprezentowali oni swoją szkołę na etapie regionalnym Olimpiady w kategorii Telekomunikacji i Informatyki, zdobywając uznanie za swoje projekty i innowacyjne podejście.
Największy sukces odniósł Mateusz Siwek, który uzyskał tytuł Finalisty Olimpiady na etapie centralnym. Wyróżnienie to jest szczególnie prestiżowe i otwiera przed Mateuszem wiele drzwi, w tym możliwość wstępu na liczne uczelnie techniczne oraz wynik 100% z części pisemnej egzaminu zawodowego. Sukces Mateusza jest dowodem na jego zaangażowanie i talent, a także na wysoką jakość nauczania w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.
- Szczerze gratuluję Mateuszowi uzyskania tytułu Finalisty Olimpiady, dziękuję także kadrze nauczycielskiej, która niewątpliwie przyczyniła się do jego sukcesu. Wyróżnienie Mateusza w tak prestiżowym wydarzeniu jest powodem dla nas wszystkich do dumy — życzę mu dalszych sukcesów - powiedział dyrektor szkoły Eugeniusz Omelczuk.
Podczas podsumowania Olimpiady Zarząd Główny Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie, na wniosek Zarządu "RKTiR" Stowarzyszenia Edukacyjno–Technicznego w Chełmie, wyróżnił Srebrną Odznaką Honorową NOT Stanisława Kwaśniewicza, opiekuna naukowego uczniów z Włodawy. To wyróżnienie podkreśla nie tylko osiągnięcia uczniów, ale także zaangażowanie nauczycieli i ich wkład w rozwój młodzieży.
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości to wydarzenie, które nie tylko promuje innowacyjność wśród młodzieży, ale również przygotowuje ją do dalszego kształcenia i współpracy z wyższymi uczelniami. Udział uczniów z Włodawy i ich osiągnięcia są dowodem na to, że młodzież z mniejszych miejscowości również może odnosić znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej, jeśli tylko ma wsparcie i odpowiednie warunki do rozwijania swoich pasji.
Czytaj też:

![Uczniowie z Włodawy wyróżnieni na Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości [GALERIA] Uczniowie z Włodawy wyróżnieni na Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości [GALERIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/media/2024/06/11/sm-16x9-uczniowie-z-wlodawy-wyroznieni-na-olimpiadzie-innowacji-technicznych-i-wynalazczosci-galeria-1718107706-0.jpg)







![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze