Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama

Przywłaszczył sobie portfel z pieniędzmi. Ta pazerność będzie go teraz kosztowała

Zaczęło się od zabrania portfela, który znalazł na ulicy. Skończyło na zarzutach dotyczących przywłaszczenia sobie cudzej rzeczy.
Przywłaszczył sobie portfel z pieniędzmi. Ta pazerność będzie go teraz kosztowała

Autor: policja/iStock

Kilka dni temu pewien 19-latek, idąc ulicą, zgubił portfel z zawartością. Były w nim dowód osobisty, karta płatnicza i 1000 zł. Portfel nie wrócił do jego właściciela. Przynajmniej nie od razu.

Skuteczne śledztwo

Wtedy do akcji wkroczyli kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie (województwo kujawsko-pomorskie). Ustalali listę świadków, przejrzeli monitoring. 

W rezultacie doprowadził ich to do 62-letniego mieszkańca powiatu włocławskiego. Jak się okazało, miał związek z tą sprawą.

Portfel wrócił do właściciela

Typowanie okazało się celne, bo mężczyzna – jak relacjonuje asp. sztab. Marcin Krasucki z policji w Radziejowie – przyznał się, że znalazł na ulicy portfel. 

Nie zaniósł go jednak na policję, ani nie szukał jego właściciela, ale  zabrał i schował w swoim garażu. Mundurowi odzyskali całe przywłaszczone mienie. 

Zgubiony portfel z zawartością wkrótce wróci do 19-latka.

Co za to grozi?

Podejrzany 62-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd, który zdecyduje o karze. Co mu za to grozi?

Według Kodeksu karnego:

„Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.” 

„Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: W d....e. Lepiej w Republice u przyjaciela, a może TV Trwam. Ty miejscowa chociaż raz obejrzyj i wysłuchaj ze zrozumieniem wiadomości w TVN. Może twój ptasi móżdżek choć trochę zaskoczy.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 13:25Źródło komentarza: Toalety przenośne w Chełmie a uchwała krajobrazowa. Czy są zgodne z przepisami?Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: On twarzą przed mieszkańcami nie stanie, bo ma mieszkańców w d.......e. Druga kadencja mija, trzeciej ustawowo nie będzie, więc po kiego grzyba dyskutować z pospólstwem. Ważne, że dwie przelecą dzięki naiwniakom i ślepym wyborcom. Oni wybiorą sobie następnego cwaniaka z widokiem na Warszawę. Jak Nowogrodzkiego po Dudzie.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 13:12Źródło komentarza: Schronisko pod falą krytyki i zarzutów. Urząd nie widzi uchybień i dokłada pieniędzy?Autor komentarza: JolkaTreść komentarza: Jak sie wladze i radni nie wezma do roboty zeby sciagnac jakiegos inwestora ktory da miejsca pracy to za pare lat nie beda mieli dla kogo byc radnymi...Data dodania komentarza: 24.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Gm. Żmudź. Diety radnych i sołtysów w góręAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: coś cicho o cenach na stacjachData dodania komentarza: 24.03.2026, 12:48Źródło komentarza: Opłata paliwowa w górę. Ile wzrosną ceny na stacjach?Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Raczej histeria. Coś ci się popierdzieliło. Już dwa lata minęło od tego czasu. Obudź się.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 12:43Źródło komentarza: Podwyżka za śmieci nie wystarczy. Mieszkańcy zapłacą więcej, a miasto dopłaci miliony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama