Bogdanka Arka Chełm w półfinale play-off!

Dopiero tie-break rozstrzygnął drugie spotkanie Bogdanki Arki Chełm i Lechii Tomaszów Mazowiecki. Tym samym biało-zieloni, jako pierwszy z ośmiu zespołów walczących o awans do PlusLigi, przeszli do kolejnego etapu rozgrywek. Drużyna prowadzona przez Bartłomieja Rebzdę, po bardzo zaciętym meczu, pokonała na wyjeździe rywali 3:2 (25:19, 16:25, 26:28, 25:17, 15:12).

Siatkarze Bogdanki Arki Chełm podchodzili do tego spotkania z przewagą, dzięki zwycięstwu u siebie w pierwszym spotkaniu 3:1. Mecz w Tomaszowie Mazowieckim dostarczył równie wiele emocji, a gospodarze trenowani przez Mateusza Mielnika nie zmarnowali przewagi własnej hali. Pierwszy set padł łupem wychowanków Bartłomieja Rebzdy, ale w kolejnym Lechia wyrównała. Miejscowi byli górą również w trzecim, chociaż ten zakończył się w przewagach. Wizja tie-breaka wisiała w powietrzu w czwartej partii, którą dosyć pewnie wygrali siatkarze Arki. Finalnie to również na ich konto wpadł ostatni set gwarantujący udział w półfinałach. Nagrodę MVP spotkania otrzymał nasz atakujący Patryk Szwaradzki, zdobywca 33 pkt w całym spotkaniu.

Biało-zieloni mają teraz sporo czasu na przygotowanie do meczu półfinałowego, ponieważ rywala poznają dopiero 17 kwietnia. Tego dnia rozstrzygnie się spotkanie między zespołami KKS Mickiewicz i BBTS Bielsko-Biała, w którym aktualnie - po regulaminowym dwumeczu - jest remis 1:1.