Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Gm. Chełm. Maluszek mile widziany i słodyczami witany

Wójt Wiesław Kociuba przywitał w urzędzie gminy małą mieszkankę – Emilkę – oraz jej rodziców. Państwo Katarzyna i Ireneusz Kowalczykowie są jednymi z beneficjentów gminnego programu „Maluch w Gminie Chełm”.
Gm. Chełm. Maluszek mile widziany i słodyczami witany

Źródło: Gmina Chełm

Emilka została przyjęta przez włodarza gminy ciepłymi słowami i słodkimi upominkami. 

W styczniu tego roku informowaliśmy o tym, że gminne świadczenie, które przysługuje mieszkańcom z tytułu urodzenia dziecka, uległo waloryzacji i obecnie rodzice mogą liczyć na jednorazową wypłatę w wysokości 1000 zł. 

Warto przypomnieć, że pierwsza uchwała dotycząca wsparcia podejmowana była przez radnych w lutym 2022 roku. Wówczas świadczenie wynosiło 600 zł. Od początku funkcjonowania programu wypłacono w gminie już 133 świadczenia. 

Podczas ostatniej, styczniowej sesji rady gminy radni, między innymi przewodniczący Artur Kubacki, zadawali pytania o to, jak oferta samorządu przyjęła się wśród mieszkańców. 

- Zdecydowanie dobrze. Spotykamy się z głosami zadowolenia – oceniła, obecna na styczniowych obradach, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Krystyna Majówka.

Radny Janusz Stańkowski dociekał natomiast tego, czy liczba wypłaconych świadczeń pokrywa się z faktyczną liczbą urodzeń. Jego zdaniem może dochodzić do sytuacji, w których rodzice nie mają świadomości tego, że mogą ubiegać się o takie pieniądze.

- Nie mamy takiej wiedzy. Należałoby to zweryfikować w ewidencji ludności. Wiem natomiast, że każdy, kto zgłosi się do nas i spełnia kryteria, to znaczy jest faktycznym mieszkańcem gminy, otrzymuje środki – wyjaśniła radnemu Stańkowskiemu dyrektor GOPS. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamatelefon
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: ignacTreść komentarza: superData dodania komentarza: 5.03.2026, 18:02Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: miejscowaTreść komentarza: Ta, a Anna Dąbrowska-Banaszek będzie Ministrą Zdrowia i Wszelkiej Szczęśliwości!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama