Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama

Gm. Dubienka. Słodko-gorzkie podsumowanie kadencji

Obecna kadencja samorządowców powoli dobiega końca. W Dubience odbyła się niedawno 70. już sesja rady gminy. Czy są powody do zadowolenia? I tak, i nie.
Gm. Dubienka. Słodko-gorzkie podsumowanie kadencji

Źródło: Freepik

Radna Czesława Markiewicz zauważyła, że udało się co prawda wyremontować kilka kluczowych odcinków gminnych dróg oraz zrewitalizować obiekty świetlic, ale jej zdaniem o pomstę do nieba woła stan obiektów w samej Dubience, czyli miejscowości, która, przynajmniej teoretycznie, powinna stanowić wizytówkę gminy.

- Zostały nam przecież pieniądze na dodatkowe inwestycje. I dwa lata temu, i w tym roku. Nasze budynki w Dubience wyglądają okropnie, są odrapane. Urząd gminy się sypie. Podobnie izba pamięci. Odpada z elewacji ta zielona farba, podmurówka jest w fatalnym stanie. Nie mówiąc już o ośrodku zdrowia. Co pomyśli o nas ktoś, kto przyjeżdża do nas zewnątrz? – pytała retorycznie Markiewicz.

Na stan obiektu ośrodka zdrowia zwróciła też uwagę radna Gabriela Poliwczak

Wójt Krystyna Deniusz-Rosiak zapewniła, że remont ośrodka nie jest zagrożony, ale urząd musi poczekać na wszystkie stosowne zgody – w tym tę, którą powinno wystawić Starostwo Powiatowe w Chełmie.

- W tej chwili czekamy na wydanie zgody przez starostwo – odniosła się do wątpliwości radnej wójt Deniusz-Rosiak.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Sloop Treść komentarza: Za co im tyle płacą ? Za te imprezy i sesje zdjęciowe po kilka w w tygodniu? Ameryka Data dodania komentarza: 22.07.2026, 00:30 Źródło komentarza: Ile zarobili i jaki mają majątek? Są nowe oświadczenia władz Krasnegostawu Autor komentarza: Nauczyciel LO Treść komentarza: Niestety dzisiaj ludzie nie doceniają i doceniać nie będą , mało tego właśnie w taki sposób wychowują następne pokolenia niestety. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 22:34 Źródło komentarza: Śp. Roman Małek pośmiertnie uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Chełm” Autor komentarza: Ja Treść komentarza: No zaraz, zaraz, ale dlaczego do tego jest wymagana jakaś "akcja"? Czy to nie powinna być zwykła codzienność ? Czyli dostajemy informację że jest jakiś poszukiwany, po czym ustalamy gdzie jest i zatrzymujemy ? Bo skoro robiąc "akcję" da się ustalić gdzie są i zatrzymać te osoby, to normalnie na co dzień też się da to zrobić, tylko wtedy nie ma pięknego nagłówka że przeprowadzono "akcję" i zatrzymano x osób ... bo co to będzie za nagłówek że zatrzymano jednego albo dwóch typków. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 15:34 Źródło komentarza: 118 osób zatrzymanych podczas akcji na Lubelszczyźnie. 22-letni Chełmianin uciekał przez taras [FILM] Autor komentarza: szmonces Treść komentarza: Niestety. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 14:28 Źródło komentarza: Zbliżają się tegoroczne Spotkania z Kulturą Żydowską w Chełmie! Autor komentarza: Rudyoszust Treść komentarza: Ciemnogród to cie spłodził Data dodania komentarza: 21.07.2026, 11:00 Źródło komentarza: Sądowy finał konfliktu w Siedliszczu. Prawomocny wyrok za zniesławienie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama